Artyści VARIETE

niebudek&kowalska

Kolejnymi aktorami związanymi z naszą sceną, których będziecie mieli okazję bliżej poznać w ramach cyklu „Artyści VARIETE” będą Beata Olga Kowalska oraz Dariusz Niebudek, czyli znani z „Opery za trzy grosze” Celia i Jonatan Peachum‼️
Na spotkanie zapraszamy już w najbliższą sobotę, 7 grudnia, zaraz po spektaklu
Zapraszamy!

Beata Olga Kowalska – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Nagrodzona wieloma nagrodami m.in. za rolę Marleny Dietrich w spektaklu „Edith i Marlene” otrzymała indywidualną nagrodę aktorską. Jest również laureatką Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Mogliście widzieć ją w takich rolach jak Mona oraz Mama Morton w musicalu „Chicago” (Teatr Muzyczny w Gdyni), rola Tanyi w musicalu „Mamma Mia!” (Teatr Muzyczny „Roma”) czy Madame Thenardier w „Les Misérables” (Teatr Muzyczny w Łodzi). Ostatnio wcieliła się w postać Felicii w musicalu „Czarownice z Eastwick”(Teatr Syrena) oraz oczywiście w zgorzkniałą żonę Jonatana Peachuma, Celię Peachum w „Operze za trzy grosze” w naszym teatrze.
Popularność wśród szerszej publiczności przyniosły aktorce role w programach i serialach telewizyjnych (m.in.„Ranczo”, „Twoja twarz brzmi znajomo”), czy kabaretu „Kałamasz”.

Dariusz Niebudek– reżyser, moderator, wokalista. Laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. Złotej Maski za role Maxa Białystoka i Rogera de Bill w musicalu „Producenci” w reż. Michała Znanieckiego, „Hanysa 2011” przyznanego przez kabaret RAK za propagowanie kultury i tradycji Śląska, a ostatnio Nagrody Prezydenta Chorzowa w Dziedzinie Kultury.

Obecny na scenie od ponad 30 lat. Ma na swym koncie blisko 100 premier teatralnych, w tym zarówno role dramatyczne jak i musicalowe, a nawet operowe i operetkowe!
Od kilku lat realizuje się również jako reżyser, przygotowując m.in. musical „Bricklin – samochodowa fantazja” czy operetkę „Orfeusz w piekle”.
Z Krakowskim Teatrem Variete związany od 2019 roku. Można go zobaczyć w roli „skromnego, miejskiego przedsiębiorcy”, Jonatana Jeremiasza Peachuma w spektaklu „Opera za trzy grosze” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego

<< wróć