Dream of Broadway

Dream of Broadway to solowy, koncertowy projekt Jakuba Wociala, promujący jego pierwszą płytę.

Jeden z najzdolniejszych w Polsce artystów teatru muzycznego młodego pokolenia, obdarzony wybitnym talentem wokalista doceniany i chętnie angażowany do pierwszoplanowych ról także za granicą, pragnie zaprosić Państwa do wspólnej podróży ścieżkami, które wiodły go w dotychczasowych latach kariery.

Choć bywa bezkompromisowy w swoich artystycznych wyborach, nigdy nie zapomina o mistrzach, w których muzyce zawiera się cały warsztat musicalowego artysty. W trakcie koncertu zaprezentowane zostaną więc dzieła Andrew Lloyda Webbera, Claude’a Michela Schoenberga, Stephena Sondheima czy Andrew Lippy. Nie zabraknie też nowszych utworów, które coraz częściej zaliczane są do kanonu najpiękniejszych melodii Broadwayu. Usłyszą Państwo fragmenty spektakli takich, jak „Upiór w Operze”, „Jesus Christ Superstar”, „Miss Saigon, „Les Misérables/Nędznicy”, „Waitress”, „The Light in the Piazza”, „Kinky Boots” czy kultowy „Taniec Wampirów”, w którym Jakub jako debiutant zdobył serca zarówno polskiej, jak i niemieckiej publiczności. Zabrzmią utwory, które przez lata kształtowały artystyczną osobowość i wrażliwość Jakuba, dziś już kierownika sceny muzycznej warszawskiego Teatru Rampa oraz właściciela firmy Broadway w Polsce. To wszystko w towarzystwie zapowiedzi kolejnych muzyczno-teatralnych wyzwań, które przed nim stoją.

Koncert ten to wspaniała okazja, by poznać misję, którą staramy się realizować jako Broadway w Polsce. Świat musicalu jest tak bogaty, barwny i zróżnicowany, że chcemy przybliżyć polskiej widowni to, co w nim najlepsze. Nie zapominając o klasykach i kultowych spektaklach, które grane są nieprzerwanie od kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu lat, otwieramy przed Państwem kolejne wymiary musicalu i prezentujemy go takim, jakim jest teraz. Od niemal operowych w stylu, ogromnych produkcji, do kameralnych spektakli o dramatycznym rysie – wszędzie pojawia się wyjątkowa muzyka, z którą chcemy Państwa zapoznać.

Artysta wystąpi z zaproszonymi gośćmi.

 

_DSC3130

 

Kup bilet

<<wróć