Dziewczyna z plakatu

PREMIERA 18 września 2016 r.
Reżyseria: Janusz Szydłowski
Czas trwania: 2 h 20 min.

Ślub i wesele są to nie lada przedsięwzięcia, zarówno dla młodych, jak i całej rodziny. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, co też przyniesie ten jedyny i niepowtarzalny dzień. W rodzinie Westerby wydarzy się wszystko, czego każda panna młoda na pewno chciałaby uniknąć…

Timothy Westerby, pracownik agencji reklamowej, opracowuje właśnie nową kampanię, kiedy niefortunnie uderza się w głowę… Od tego momentu w swojej fantazji przenosi się do lat ’20 ubiegłego wieku i poznaje piękną, skąpo ubraną Polly… Ta urzekająca i tajemnicza postać, tak daleka od wizerunku jego żony, stanie się dla niego obiektem fascynacji, a dla sztuki źródłem gagów i zwrotów akcji!

A tymczasem kwiaty na uroczystość niezamówione, domownicy krzątają się w pośpiechu w poszukiwaniu skarpetek i kapelusza, bliski przyjaciel Timothy’ego uwodzi jego żonę, przyszli teściowie utknęli na lotnisku, zaś goście niecierpliwią się w kościele. Panna młoda coraz bardziej pogrąża się w stanie absolutnej bezradności, a czasu coraz mniej…

Krakowski Teatr VARIETE prezentuje zupełnie nową odsłonę niezwykle błyskotliwej, nieprzewidywalnej i zarazem pomysłowej farsy muzycznej autorstwa Johna Chapmana i Raya Cooneya pt. Dziewczyna z plakatu.

 

 

Autorzy: Ray Cooney i John Chapman

Reżyseria: Janusz Szydłowski

Tłumaczenie: Krystyna Podleska, Anna Wołek

Kostiumy i scenografia: Anna Sekuła

Choreografia: Violetta Suska

Kierownictwo muzyczne: Tomasz Białowolski

Opracowanie wokalne: Magda Brudzińska

Reżyseria światła: Tadeusz Trylski

Teksty piosenek / Asystent reżysera: Łukasz Szczepanik

 

Wystepują:

Polly Perkins – Magda Szczepanek

Judy Westerby – Katarzyna Ptasińska / Katarzyna Domalewska / Barbara Garstka

Ursula Westerby – Katarzyna Galica

Timothy Westerby –  Karol Wolski

dr Gerald Drimmond – Tadeusz Huk

Daphne Drimmond – Iwona Bielska / Małgorzata Krzysica

Bill Shorter – Paweł Kumięga

Charles Babcock – Janusz Szydłowski

 

oraz ZESPÓŁ MUZYCZNY w skladzie: Tomasz Białowolski, Szymon Madej, Paweł Wszołek.

Obsady spektakli w dniach 25-26 marca 2021 r.

 

Patronat medialny:

Untitled design

 

Recenzje:

http://www.kulturatka.pl/2016/10/11/dziewczyna-z-plakatu-w-teatrze-variete-recenzja/

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/230132,druk.html

 

Materiały wideo:

Zapowiedź spektaklu >> https://www.youtube.com/watch?v=0BMhLJCY-Ns

 

Kup bilet

<<wróć

person

Janusz Szydłowski Reżyseria

Aktor, reżyser, doktor sztuk teatralnych w zakresie dyscypliny artystycznej. Absolwent krakowskiej PWST. W czasie studiów był jednym z założycieli i aktorem Teatru STU. Jest współzałożycielem Grupy Proscenium przy Teatrze Rozmaitości w Krakowie. Z sukcesem prowadził swoją działalność za granicą - mieszkał we Włoszech, gdzie studiował język włoski, literaturę oraz dramat w Instituto Dante Alighieri w Bolonii, równocześnie pracując jako pedagog w Instituto Superiore di Studi Musicali O. Vecchi – A. Tonelli w Modenie i Carpi. Na zaproszenie emigracyjnego Teatru Nowego przeprowadził się do Londynu, gdzie założył Teatr Impresaryjny. Prowadził oraz reżyserował kabaret Od A Do Z, z którym odwiedził Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone, Kanadę, Szwecję i Amerykę Łacińską. Jest laureatem licznych nagród artystycznych, z których wymienić należy: Złotą Maskę za reżyserię Tajemniczego ogrodu w Teatrze Bagatela (2001), odznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Gloria Artis (2009) oraz medal Prezydenta Miasta Krakowa Honoris Gratia (2011). Od maja 2014 roku pełni funkcję Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Krakowskiego Teatru VARIETE.
person

Krystyna Podleska Tłumaczenie

Aktorka i tłumaczka. Urodziła się w Londynie, gdzie ukończyła Douglas Academy Of Dramatic Art. Występowała w wielu brytyjskich teatrach m.in.: Royal Court Theatre, Richmond Theatre, Oldham Coliseum Theatre, Pheonix Theatre Leicester, w polskim Teatrze Dramatycznym, a także Teatrze Syrena. Miała zaszczyt grać w Ognisku Polskim, gdzie występowały legendy przedwojennej sceny. Jej największa duma to rola nieznośnego sługi Wawrzonka w Pięknej Lucyndzie, którą z myślą o niej napisał Marian Hemar. Przez większość widzów zapamiętana jako dziewczyna prezesa Ochódzkiego w filmie Miś Stanisława Barei. Za najciekawsze tłumaczenia, jakie wykonywała uważa: Kopciucha Janusza Głowackiego oraz Teatr Andrzeja Wajdy Macieja Karpińskiego. Sztuki w jej tłumaczeniu wystawiane są w teatrach w całej Polsce.
person

Anna Wołek Tłumaczenie

Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu. Przez wiele lat związana z magazynem The Economist oraz Radiem Wolna Europa. Wykonywała tłumaczenia wielu sztuk teatralnych, wśród nich: Rebecca Lenkiewicz The Night Season, Conor McPherson Shining City, Abi Morgan Thiny Dynamine. Wspólnie z Krystyną Podleską stworzyły polskie wersje językowe następujących sztuk: Anthony Marriot i Alistair Foot Bez seksu proszę, Marie Jones Kamienie w kieszeniach, Frank McGuinness Mój Anioł Stróż. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Westminster University w Londynie. Zajmuje się kulturą polskiej emigracji, oraz twórczością Mariana Hemara.
person

Anna Sekuła Scenografia i kostiumy

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Studium Scenografii ASP w Krakowie. Opracowała scenografię i kostiumy do blisko 200 spektakli. Przez ponad 20 lat związana była z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Współpracowała także z innymi krakowskimi teatrami m.in.: Teatrem Starym, Teatrem Ludowym i Teatrem Bagatela oraz teatrami w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Opolu, Rzeszowie i Toruniu.
person

Violetta Suska Choreografia

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Baletowej w Warszawie oraz Leningradzkiego Konserwatorium Muzycznego na Wydziale Reżyserii Baletu. Swoje umiejętności latami rozwijała w najlepszych zespołach tanecznych m.in.: Paryżu, Nowym Jorku czy Zurychu. Pracowała jako kierownik baletu w teatrach: Opera i Operetka w Szczecinie i Krakowie, Teatrze Muzycznym w Gdyni, Operetce Wrocławskiej, Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie. Pełniła także funkcję pedagoga w Studium im. Baduszkowej i PWSFTviT w Łodzi. Od 2009 roku jest konsultantem choreograficznym w serialu M jak Miłość, a w 2010 roku objęła funkcję kierownika baletu Teatru Muzycznego w Lublinie. Współpracę z Teatrem VARIETE rozpoczęła od opracowania choreografii do Variete Film Show.
person

Magda Brudzińska Opracowanie wokalne

Wokalistka, altowistka, aranżerka i producentka muzyczna. Współpracowała m.in. z zespołami: Sirrah, Sid, czy Farben Lehre. Współtworzyła projekty związane z poezją śpiewaną i piosenką aktorską.Od 2004 roku zakochana bezgranicznie w muzyce klezmerskiej.Wraz z Oskarem Gutem i Michałem Siudyszewskim stworzyła zespół Quartet Klezmer Trio, grający tradycyjną, wokalno – instrumentalną muzykę klezmerską. Od ponad 10 lat współpracuje z Klemzer Hois, wydawnictwem Austeria i Leopoldem Kozłowskim.
person

Tadeusz Trylski Reżyseria światła

Absolwent Uniwersytetu w Birmingham i Bartlett School of Architecture University College w Londynie. Współpracuje z wieloma teatrami, jest współtwórcą licznych musicali, a także wystaw i konferencji. W ciągu ostatnich 10 lat zajmował się głównie architekturą światła oraz prowadzeniem wykładów dla uniwersytetów na całym świecie. Jednak to praca w teatrze jest dla niego najważniejsza. Pracował m.in.: nad reżyserią światła podczas Festiwalu Teatralnego w Edynburgu i pływającego teatru na pokładzie największego statku na świecie – Royal Princess, należącego do Princess Criuses. Dziewczyna z Plakatu to drugi projekt, który współtworzy z Krakowskim Teatrem VARIETE – odpowiada także za reżyserię światła przy Variete Film Show.
person

Łukasz Szczepanik Teksty piosenek, Asystent reżysera

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie i Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Debiutował rolą Bergera w musicalu Hair w reż. Wojciecha Kościelniaka. Zagrał m.in.: Misja w reż. Bartosza Szydłowskiego, Legalna Blondynka w reż. Janusza Józefowicza i Variete Film Show w reż. Janusza Szydłowskiego. Przez 2 lata pełnił asystenturę w PWST u boku prof. dr hab. Andrzeja Zubka, dr Zbigniewa Grygielskiego i Justyny Motylskiej. Laureat Stypendiów Prezesa i Rady Ministrów oraz Rektora PWST. Od 2016 roku jest Asystentem Dyrektora Naczelnego i Artystycznego w Krakowskim Teatrze VARIETE. Półfinalista 6. Edycji Must be the music i ambasador garniturowej marki DIAK.
person

Tomasz Białowolski Kierownictwo muzyczne

Pianista jazzowy, akompaniator i nauczyciel. Absolwent Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Regularnie koncertuje z autorskim trio. Ma na swoim koncie koncerty z polskimi legendami saksofonu - Januszem Muniakiem i Janem Ptaszynem Wróblewskim. Wielokrotny uczestnik międzynarodowych warsztatów z ikoną pianistyki i edukacji jazzowej - Barry Harrisem. Jako akompaniator pracuje z wokalistami podczas corocznych Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, w Krakowskim Teatrze VARIETE oraz w szkole muzycznej II stopnia im. B. Rutkowskiego w Krakowie.
person

Katarzyna Ptasińska Judy Westerby

Studiowała aktorstwo w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Ukończyła Historię na Uniwersytecie Warszawskim, obecnie kontynuuje naukę w Instytucie Kultury Polskiej UW na specjalizacji Teatr w Kulturze. Jej debiutem scenicznym była rola Kessi w spektaklu My, dzieci z dworca ZOO w Teatrze Kamienica. Szerszej publiczności znana jest jako Ala Kozłowska z serialu M jak miłość. Do filmów z jej udziałem należą m.in.: Nina 25, Pył, Jeszcze raz, Lalka, Święto zmarłych. Współpracę z Krakowskim Teatrem VARIETE rozpoczęła Legalną Blondynką i rolą Chutney Windham, która była jej debiutem musicalowym. W Variete Film Show wciela się m.in. w postać brawurowej Marilyn Monroe.
person

Katarzyna Domalewska Judy Westerby

Pochodzi z Łomży. Studiowała Zarządzenie Instytucjami Artystycznymi na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyła Studium Wokalno-Aktorskie im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie jako studentka miała szansę kilkukrotnie wystąpić w spektaklach i koncertach wystawianych na scenie tego teatru. Na ostatnim roku studiów dostała jedną z głównych ról w musicalu "Czarownice z Eastwick" w Teatrze Syrena w Warszawie, wcielając się w postać Jennifer Gabriel. Występuje także w roli przodka w „Rodzinie Addamsów”, księżniczki w „Kocie w butach” (oba spektakle w Teatrze Syrena) oraz dziwki Vixen w „Operze za trzy grosze” w Krakowskim Teatrze Variete. W 2017 roku zadebiutowała w filmie „Cicha noc”, zajmuje się także dubbingiem i nagraniami lektorskimi, m.in. podłożyła głos do głównej bohaterki animowanego serialu „Sissi — młoda cesarzowa”.
person

Barbara Garstka Judy Westerby

Dyplomowana skrzypaczka, absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej, a także absolwentka PWST w Krakowie na wydziale wokalno-aktorskim. Debiutowała jako studentka na deskach krakowskiego Narodowego Teatru Starego im. Heleny Modrzejewskiej w głównej roli Anusi w „Szkole żon” (reż. E. Kutryś). W latach 2011 -2014 związana z Teatrem im. Juliusza Słowackiego. Występuje także na krakowskiej Scenie STU w spektaklu To tylko miłość (reż. J. Szydłowski), a także w Teatrze 6 Piętro w sztuce Bromba w sieci (reż. M. Wojtyszko). W 2012 roku otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki występującej gościnnie na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego (Nagroda IV Plebiscytu Publiczności). Aktualnie gra rolę Sophie w spektaklu Mamma Mia w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie (reż. W. Kępczyński), w Teatrze KWADRAT w spektaklu Medium (reż. A. Nejman) . Szerszej publiczności znana jest z dużego i małego ekranu. Widzowie mogli ją podziwiać w filmach takich jak Ostatnie piętro (reż. T. Król), Szkoła uwodzenia (reż. A. Dembski) oraz serialach np. Pierwsza miłość, O mnie się nie martw, Przyjaciółki, Przepis na życie.
person

Katarzyna Galica Ursula Westerby

Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, absolwentka krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Przez wiele lat związana m.in.: z Teatrem Ludowym, Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie. Jej dorobek teatralny to role w repertuarze zarówno komediowym jak i dramatycznym; klasycznym i współczesnym. Znana z licznych kreacji w filmach (m.in. Show) i serialach telewizyjnych (m.in.: Przyjaciółki, Halo Hans, Samo życie, To nie koniec świata).
person

Magda Szczepanek Polly Perkins

Aktorka i dziennikarka. Z muzyką związana od zawsze. Laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali. Śpiewała u boku Maryli Rodowicz, Krystyny Prońko i innych czołowych polskich artystów estradowych. Pierwsze kroki na scenie w charakterze aktorki postawiła na deskach Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach, gdzie grała Dianę Barry w musicalu Ania z Zielonego Wzgórza w reż. Jana Szurmieja. Kolejne lata spędziła na deskach teatrów w całej Polsce. Od 2015 roku związana z Teatrem Plejada oraz Krakowskim Teatrem VARIETE, gdzie gra Vivienne Kensington w musicalu Legalna Blondynka w reż. Janusza Józefowicza oraz występuje w Variete Film Show.
person

KAROL WOLSKI Timothy Westerby

Absolwent Krakowskiego Studium Teatralnego L’art Studio. Współpracował z krakowskim Teatrem HIZOP i Teatrem Łaźnia Nowa, jak również był członkiem Grupy Improwizacyjnej AD HOC z Krakowa. Od 2009 roku związany jest z zespołem teatralno – kabaretowym Grupa Rafała Kmity, która w 2015 roku podjęła współprace z Filharmonią Dowcipu Waldemara Malickiego i Jacka Kęcika – wspólnie realizują program kabaretowy Czas na hity Malickiego i Kmity!. Karol Wolski jest również jurorem na festiwalach i przeglądach kabaretowych, wokalistą i liderem krakowskich zespołów muzycznych: Rock & Walk, Palce Lizać (z którym w 2013 roku dotarł do półfinału programu muzycznego Must Be The Music) oraz T.T. Twist. Od 2014 do 2017 roku pracował dla Fundacji Czerwone Noski, gdzie jako clown odwiedzał dzieci w szpitalach „lecząc poprzez śmiech”. Twórca dobroczynnego Małego Festiwalu Wielkich Rzeczy.
person

Iwona Bielska Daphne Drimmond

Aktorka filmowa i teatralna. W 1977 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Jej filmowym debiutem była rola Marty w Na srebrnym globie Andrzeja Żuławskiego. Do filmów z jej udziałem warto zaliczyć m.in.: Próba ognia i wody, Ćma, Grzechy dzieciństwa, Okno, Wilczyca. Laureatka Polskiej Nagrody Filmowej w 2004 roku za rolę Eluśki Wojnarowej w Weselu Wojciecha Smarzowskiego. Szerokiej publiczności znana z licznych ról w telenowelach i serialach m.in.: Adam i Ewa, Niania, Hela w opałach, Magda M., czy Przepis na życie.
person

Małgorzata Krzysica Daphne Drimmond

Ukończyła Krakowską Wyższą Szkołę Teatralną (1988); dyplom uzyskała za rolę w przedstawieniu „Iwona księżniczka Burgunda” Witolda Gombrowicza pod kierunkiem Jerzego Stuhra. Często podkreśla w wywiadach, że studiowała pod okiem najlepszych nauczycieli — tych jeszcze ze starej przedwojennej szkoły aktorstwa, ale równocześnie mistrzów współczesnego pokolenia artystycznego — Jana Peszka, Jerzego Treli, Waldemara Śmigasiewicza, Macieja Wojtyszki, Krzysztofa Globisza i innych. Już wtedy jej szczególnie ulubionym gatunkiem była piosenka, której uczył ją znakomity aktor, wokalista i parodysta Mieczysław Grąbka, wraz ze świetnym muzykiem i znanym klezmerem — Lesławem Licem.

Po studiach występowała w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie i w Kabarecie Jama Michalika wraz z Agnieszką Mandat, Tadeuszem Hukiem i Marianem Dziędzielem. Grała również obok takich legend piosenki aktorskiej, jak Marta Stebnicka, czy Halina Kwiatkowska. Współpracowała z Teatrem Bagatela i Teatrem Ludowym, z którym związała się na stałe, występując w sztukach swojego ulubionego profesora, reżysera i twórcy wybitnych przedstawień — Jerzym Stuhrem. Ponadto pracowała m.in. z Kazimierzem Kutzem, Maciejem Wojtyszko, Włodzimierzem Nurkowskim, Krzysztofem Orzechowskim, Tomaszem Obarą.

W krakowskim Teatrze Variete występuje w „Operze z trzy grosze” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego, ze znakomicie ocenianą przez recenzentów rolą Pani Peachum. W Teatrze Ludowym gra w spektaklach: „Dwoje biednych Rumunów” Doroty Masłowskiej w reżyserii Aleksandry Popławskiej oraz w spektaklu muzycznym z muzyką Zygmunta Koniecznego „Zahipnotyzuj mnie”.

W 2018 roku obchodziła trzydziestolecie pracy artystycznej. Oznaczona przez prezydenta prof. Jacka Majchrowskiego orderem Honoris Gratia oraz tytułem Osobowości Roku 2018 w kategorii Kultura (eliminacje krakowskie) oraz Osobowości Roku 2018 Małopolski przyznawanym przez Kapitułę Honorową Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego.
person

Paweł Kumięga Bill Shorter

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej Krakowie, od 2007 roku związany z Teatrem Ludowym. W swoim dorobku artystycznym ma ponad czterdzieści ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych pod okiem m.in.: J. Englerta, J. Stuhra, M. Grabowskiego, P. Cieplaka czy A. Celińskiego. Oprócz pasji aktorskiej dzieli serce pomiędzy taniec i śpiew: występował z Edytą Geppert i Agnieszką Chrzanowską, a także w spektaklach muzycznych Anda w reżyserii J. Szydłowskiego oraz operze komicznej Livietta a Tracollo reż. W. Jankowski. Pierwsze kroki reżyserskie stawiał pod okiem Jana Szurmieja przy Ani z Zielonego Wzgórza. W 2005 roku założył i prowadził teatr 1eden i FeminiSZO.
person

Tadeusz Huk dr Gerald Drimmond

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie w 1970 roku, po studiach związany był z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Od 1974 do 2015 pracował w Teatrze Starym, a gościnnie występował z Teatrem Bagatela i STU w Krakowie, oraz Powszechnym w Warszawie. Ma na koncie ponad 100 ról teatralnych, telewizyjnych i filmowych (m.in.: Aktorzy Prowincjonalni, Gorączka, Psy, Chłopaki nie płaczą, Poranek Kojota ). Otrzymał wiele prestiżowych nagród w kraju i zagranicą. Nagrodzony m.in. Medalem Zasłużony dla Kultury Gloria Artis nadanym przez Ministra Kultury.
person

Janusz Szydłowski Charles Babcock

Aktor, reżyser, doktor sztuk teatralnych w zakresie dyscypliny artystycznej. Absolwent krakowskiej PWST. W czasie studiów był jednym z założycieli i aktorem Teatru STU. Jest współzałożycielem Grupy Proscenium przy Teatrze Rozmaitości w Krakowie. Z sukcesem prowadził swoją działalność za granicą - mieszkał we Włoszech, gdzie studiował język włoski, literaturę oraz dramat w Instituto Dante Alighieri w Bolonii, równocześnie pracując jako pedagog w Instituto Superiore di Studi Musicali O. Vecchi – A. Tonelli w Modenie i Carpi. Na zaproszenie emigracyjnego Teatru Nowego przeprowadził się do Londynu, gdzie założył Teatr Impresaryjny. Prowadził oraz reżyserował kabaret Od A Do Z, z którym odwiedził Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone, Kanadę, Szwecję i Amerykę Łacińską. Jest laureatem licznych nagród artystycznych, z których wymienić należy: Złotą Maskę za reżyserię Tajemniczego ogrodu w Teatrze Bagatela (2001), odznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Gloria Artis (2009) oraz medal Prezydenta Miasta Krakowa Honoris Gratia (2011). Od maja 2014 roku pełni funkcję Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Krakowskiego Teatru VARIETE.

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. polityka prywatności

Ustawienia plików cookie na tej stronie są ustawione na „zezwalanie na pliki cookie”, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość przeglądania. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz „Akceptuj” poniżej, wyrażasz na to zgodę.

Zamknij