Dziewczyna z plakatu

PREMIERA 18 września 2016 r.
Reżyseria: Janusz Szydłowski
Czas trwania: 2 h 20 min.

Ślub i wesele są to nie lada przedsięwzięcia, zarówno dla młodych, jak i całej rodziny. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, co też przyniesie ten jedyny i niepowtarzalny dzień. W rodzinie Westerby wydarzy się wszystko, czego każda panna młoda na pewno chciałaby uniknąć…

Timothy Westerby, pracownik agencji reklamowej, opracowuje właśnie nową kampanię, kiedy niefortunnie uderza się w głowę… Od tego momentu w swojej fantazji przenosi się do lat ’20 ubiegłego wieku i poznaje piękną, skąpo ubraną Polly… Ta urzekająca i tajemnicza postać, tak daleka od wizerunku jego żony, stanie się dla niego obiektem fascynacji, a dla sztuki źródłem gagów i zwrotów akcji!

A tymczasem kwiaty na uroczystość niezamówione, domownicy krzątają się w pośpiechu w poszukiwaniu skarpetek i kapelusza, bliski przyjaciel Timothy’ego uwodzi jego żonę, przyszli teściowie utknęli na lotnisku, zaś goście niecierpliwią się w kościele. Panna młoda coraz bardziej pogrąża się w stanie absolutnej bezradności, a czasu coraz mniej…

Krakowski Teatr VARIETE prezentuje zupełnie nową odsłonę niezwykle błyskotliwej, nieprzewidywalnej i zarazem pomysłowej farsy muzycznej autorstwa Johna Chapmana i Raya Cooneya pt. Dziewczyna z plakatu.

 

 

Autorzy: Ray Cooney i John Chapman

Reżyseria: Janusz Szydłowski

Tłumaczenie: Krystyna Podleska, Anna Wołek

Kostiumy i scenografia: Anna Sekuła

Choreografia: Violetta Suska

Kierownictwo muzyczne: Tomasz Białowolski

Opracowanie wokalne: Magda Brudzińska

Reżyseria światła: Tadeusz Trylski

Teksty piosenek / Asystent reżysera: Łukasz Szczepanik

 

Wystepują:

Polly Perkins – Magda Szczepanek

Judy Westerby – Katarzyna Ptasińska

Ursula Westerby – Katarzyna Galica

Timothy Westerby –  Karol Wolski

dr Gerald Drimmond – Tadeusz Huk

Daphne Drimmond – Iwona Bielska

Bill Shorter – Paweł Kumięga

Charles Babcock – Aleksander Fabisiak

 

oraz ZESPÓŁ MUZYCZNY w skladzie: Tomasz Białowolski, Szymon Madej, Paweł Wszołek.

 

 

Patronat medialny:

Untitled design

 

Recenzje:

http://www.kulturatka.pl/2016/10/11/dziewczyna-z-plakatu-w-teatrze-variete-recenzja/

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/230132,druk.html

http://kulturawkrakowie.pl/2016/09/takiego-slubu-jeszcze-nie-bylo-dziewczyna-z-plakatu-w-teatrze-variete/

http://www.teatrdlawas.pl/recenzje/6279-dziewczyna-zeszla-z-plakatu-w-teatrze-variete

 

Materiały wideo:

Zapowiedź spektaklu >> https://www.youtube.com/watch?v=0BMhLJCY-Ns

 

Kup bilet

<<wróć

person

Janusz Szydłowski Reżyseria

Aktor, reżyser, doktor sztuk teatralnych w zakresie dyscypliny artystycznej. Absolwent krakowskiej PWST. W czasie studiów był jednym z założycieli i aktorem Teatru STU. Jest współzałożycielem Grupy Proscenium przy Teatrze Rozmaitości w Krakowie. Z sukcesem prowadził swoją działalność za granicą - mieszkał we Włoszech, gdzie studiował język włoski, literaturę oraz dramat w Instituto Dante Alighieri w Bolonii, równocześnie pracując jako pedagog w Instituto Superiore di Studi Musicali O. Vecchi – A. Tonelli w Modenie i Carpi. Na zaproszenie emigracyjnego Teatru Nowego przeprowadził się do Londynu, gdzie założył Teatr Impresaryjny. Prowadził oraz reżyserował kabaret Od A Do Z, z którym odwiedził Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone, Kanadę, Szwecję i Amerykę Łacińską. Jest laureatem licznych nagród artystycznych, z których wymienić należy: Złotą Maskę za reżyserię Tajemniczego ogrodu w Teatrze Bagatela (2001), odznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Gloria Artis (2009) oraz medal Prezydenta Miasta Krakowa Honoris Gratia (2011). Od maja 2014 roku pełni funkcję Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Krakowskiego Teatru VARIETE.
person

Krystyna Podleska Tłumaczenie

Aktorka i tłumaczka. Urodziła się w Londynie, gdzie ukończyła Douglas Academy Of Dramatic Art. Występowała w wielu brytyjskich teatrach m.in.: Royal Court Theatre, Richmond Theatre, Oldham Coliseum Theatre, Pheonix Theatre Leicester, w polskim Teatrze Dramatycznym, a także Teatrze Syrena. Miała zaszczyt grać w Ognisku Polskim, gdzie występowały legendy przedwojennej sceny. Jej największa duma to rola nieznośnego sługi Wawrzonka w Pięknej Lucyndzie, którą z myślą o niej napisał Marian Hemar. Przez większość widzów zapamiętana jako dziewczyna prezesa Ochódzkiego w filmie Miś Stanisława Barei. Za najciekawsze tłumaczenia, jakie wykonywała uważa: Kopciucha Janusza Głowackiego oraz Teatr Andrzeja Wajdy Macieja Karpińskiego. Sztuki w jej tłumaczeniu wystawiane są w teatrach w całej Polsce.
person

Anna Wołek Tłumaczenie

Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu. Przez wiele lat związana z magazynem The Economist oraz Radiem Wolna Europa. Wykonywała tłumaczenia wielu sztuk teatralnych, wśród nich: Rebecca Lenkiewicz The Night Season, Conor McPherson Shining City, Abi Morgan Thiny Dynamine. Wspólnie z Krystyną Podleską stworzyły polskie wersje językowe następujących sztuk: Anthony Marriot i Alistair Foot Bez seksu proszę, Marie Jones Kamienie w kieszeniach, Frank McGuinness Mój Anioł Stróż. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Westminster University w Londynie. Zajmuje się kulturą polskiej emigracji, oraz twórczością Mariana Hemara.
person

Anna Sekuła Scenografia i kostiumy

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Studium Scenografii ASP w Krakowie. Opracowała scenografię i kostiumy do blisko 200 spektakli. Przez ponad 20 lat związana była z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Współpracowała także z innymi krakowskimi teatrami m.in.: Teatrem Starym, Teatrem Ludowym i Teatrem Bagatela oraz teatrami w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Opolu, Rzeszowie i Toruniu.
person

Violetta Suska Choreografia

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Baletowej w Warszawie oraz Leningradzkiego Konserwatorium Muzycznego na Wydziale Reżyserii Baletu. Swoje umiejętności latami rozwijała w najlepszych zespołach tanecznych m.in.: Paryżu, Nowym Jorku czy Zurychu. Pracowała jako kierownik baletu w teatrach: Opera i Operetka w Szczecinie i Krakowie, Teatrze Muzycznym w Gdyni, Operetce Wrocławskiej, Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie. Pełniła także funkcję pedagoga w Studium im. Baduszkowej i PWSFTviT w Łodzi. Od 2009 roku jest konsultantem choreograficznym w serialu M jak Miłość, a w 2010 roku objęła funkcję kierownika baletu Teatru Muzycznego w Lublinie. Współpracę z Teatrem VARIETE rozpoczęła od opracowania choreografii do Variete Film Show.
person

Magda Brudzińska Opracowanie wokalne

Wokalistka, altowistka, aranżerka i producentka muzyczna. Współpracowała m.in. z zespołami: Sirrah, Sid, czy Farben Lehre. Współtworzyła projekty związane z poezją śpiewaną i piosenką aktorską.Od 2004 roku zakochana bezgranicznie w muzyce klezmerskiej.Wraz z Oskarem Gutem i Michałem Siudyszewskim stworzyła zespół Quartet Klezmer Trio, grający tradycyjną, wokalno – instrumentalną muzykę klezmerską. Od ponad 10 lat współpracuje z Klemzer Hois, wydawnictwem Austeria i Leopoldem Kozłowskim.
person

Tadeusz Trylski Reżyseria światła

Absolwent Uniwersytetu w Birmingham i Bartlett School of Architecture University College w Londynie. Współpracuje z wieloma teatrami, jest współtwórcą licznych musicali, a także wystaw i konferencji. W ciągu ostatnich 10 lat zajmował się głównie architekturą światła oraz prowadzeniem wykładów dla uniwersytetów na całym świecie. Jednak to praca w teatrze jest dla niego najważniejsza. Pracował m.in.: nad reżyserią światła podczas Festiwalu Teatralnego w Edynburgu i pływającego teatru na pokładzie największego statku na świecie – Royal Princess, należącego do Princess Criuses. Dziewczyna z Plakatu to drugi projekt, który współtworzy z Krakowskim Teatrem VARIETE – odpowiada także za reżyserię światła przy Variete Film Show.
person

Łukasz Szczepanik Teksty piosenek, Asystent reżysera

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie i Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Debiutował rolą Bergera w musicalu Hair w reż. Wojciecha Kościelniaka. Zagrał m.in.: Misja w reż. Bartosza Szydłowskiego, Legalna Blondynka w reż. Janusza Józefowicza i Variete Film Show w reż. Janusza Szydłowskiego. Przez 2 lata pełnił asystenturę w PWST u boku prof. dr hab. Andrzeja Zubka, dr Zbigniewa Grygielskiego i Justyny Motylskiej. Laureat Stypendiów Prezesa i Rady Ministrów oraz Rektora PWST. Od 2016 roku jest Asystentem Dyrektora Naczelnego i Artystycznego w Krakowskim Teatrze VARIETE. Półfinalista 6. Edycji Must be the music i ambasador garniturowej marki DIAK.
person

Tomasz Białowolski Kierownictwo muzyczne

Pianista jazzowy, akompaniator i nauczyciel. Absolwent Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Regularnie koncertuje z autorskim trio. Ma na swoim koncie koncerty z polskimi legendami saksofonu - Januszem Muniakiem i Janem Ptaszynem Wróblewskim. Wielokrotny uczestnik międzynarodowych warsztatów z ikoną pianistyki i edukacji jazzowej - Barry Harrisem. Jako akompaniator pracuje z wokalistami podczas corocznych Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, w Krakowskim Teatrze VARIETE oraz w szkole muzycznej II stopnia im. B. Rutkowskiego w Krakowie.
person

Katarzyna Ptasińska Judy Westerby

Studiowała aktorstwo w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Ukończyła Historię na Uniwersytecie Warszawskim, obecnie kontynuuje naukę w Instytucie Kultury Polskiej UW na specjalizacji Teatr w Kulturze. Jej debiutem scenicznym była rola Kessi w spektaklu My, dzieci z dworca ZOO w Teatrze Kamienica. Szerszej publiczności znana jest jako Ala Kozłowska z serialu M jak miłość. Do filmów z jej udziałem należą m.in.: Nina 25, Pył, Jeszcze raz, Lalka, Święto zmarłych. Współpracę z Krakowskim Teatrem VARIETE rozpoczęła Legalną Blondynką i rolą Chutney Windham, która była jej debiutem musicalowym. W Variete Film Show wciela się m.in. w postać brawurowej Marilyn Monroe.
person

Katarzyna Galica Ursula Westerby

Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, absolwentka krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Przez wiele lat związana m.in.: z Teatrem Ludowym, Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie. Jej dorobek teatralny to role w repertuarze zarówno komediowym jak i dramatycznym; klasycznym i współczesnym. Znana z licznych kreacji w filmach (m.in. Show) i serialach telewizyjnych (m.in.: Przyjaciółki, Halo Hans, Samo życie, To nie koniec świata).
person

Iwona Bielska Daphne Dimmond

Aktorka filmowa i teatralna. W 1977 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Jej filmowym debiutem była rola Marty w Na srebrnym globie Andrzeja Żuławskiego. Do filmów z jej udziałem warto zaliczyć m.in.: Próba ognia i wody, Ćma, Grzechy dzieciństwa, Okno, Wilczyca. Laureatka Polskiej Nagrody Filmowej w 2004 roku za rolę Eluśki Wojnarowej w Weselu Wojciecha Smarzowskiego. Szerokiej publiczności znana z licznych ról w telenowelach i serialach m.in.: Adam i Ewa, Niania, Hela w opałach, Magda M., czy Przepis na życie.
person

Tadeusz Huk dr Gerald Dimmond

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie w 1970 roku, po studiach związany był z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Od 1974 do 2015 pracował w Teatrze Starym, a gościnnie występował z Teatrem Bagatela i STU w Krakowie, oraz Powszechnym w Warszawie. Ma na koncie ponad 100 ról teatralnych, telewizyjnych i filmowych (m.in.: Aktorzy Prowincjonalni, Gorączka, Psy, Chłopaki nie płaczą, Poranek Kojota ). Otrzymał wiele prestiżowych nagród w kraju i zagranicą. Nagrodzony m.in. Medalem Zasłużony dla Kultury Gloria Artis nadanym przez Ministra Kultury.
person

Magda Szczepanek Polly Perkins

Aktorka i dziennikarka. Z muzyką związana od zawsze. Laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali. Śpiewała u boku Maryli Rodowicz, Krystyny Prońko i innych czołowych polskich artystów estradowych. Pierwsze kroki na scenie w charakterze aktorki postawiła na deskach Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach, gdzie grała Dianę Barry w musicalu Ania z Zielonego Wzgórza w reż. Jana Szurmieja. Kolejne lata spędziła na deskach teatrów w całej Polsce. Od 2015 roku związana z Teatrem Plejada oraz Krakowskim Teatrem VARIETE, gdzie gra Vivienne Kensington w musicalu Legalna Blondynka w reż. Janusza Józefowicza oraz występuje w Variete Film Show.
person

Paweł Kumięga Bill Shorter

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej Krakowie, od 2007 roku związany z Teatrem Ludowym. W swoim dorobku artystycznym ma ponad czterdzieści ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych pod okiem m.in.: J. Englerta, J. Stuhra, M. Grabowskiego, P. Cieplaka czy A. Celińskiego. Oprócz pasji aktorskiej dzieli serce pomiędzy taniec i śpiew: występował z Edytą Geppert i Agnieszką Chrzanowską, a także w spektaklach muzycznych Anda w reżyserii J. Szydłowskiego oraz operze komicznej Livietta a Tracollo reż. W. Jankowski. Pierwsze kroki reżyserskie stawiał pod okiem Jana Szurmieja przy Ani z Zielonego Wzgórza. W 2005 roku założył i prowadził teatr 1eden i FeminiSZO.
person

Aleksander Fabisiak Charles Babcock

Aktor, reżyser, profesor sztuk teatralnych. Od 1967 roku aktor w Narodowym Starym Teatrze, a od 1969 członek ZASP. Od 1983 roku związany z Państwową Wyższą Szkołą Teatralną w Krakowie (w latach 1993-1999 pełnił funkcję dziekana Wydziału Aktorskiego). W 2002 roku otrzymał Złoty Krzyż Zasługi. W swoim dorobku artystycznym posiada ponad 100 ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych m.in.: u Konrada Swinarskiego, Jerzego Jarockiego, Andrzeja Wajdy, Jerzego Stuhra, Kazimierza Kutza, Krzysztofa Zanussiego, Władysława Pasikowskiego, Krzysztofa Krauze.
person

KAROL WOLSKI Timothy Westerby

Absolwent Krakowskiego Studium Teatralnego L’art Studio. Współpracował z krakowskim Teatrem HIZOP i Teatrem Łaźnia Nowa, jak również był członkiem Grupy Improwizacyjnej AD HOC z Krakowa. Od 2009 roku związany jest z zespołem teatralno – kabaretowym Grupa Rafała Kmity, która w 2015 roku podjęła współprace z Filharmonią Dowcipu Waldemara Malickiego i Jacka Kęcika – wspólnie realizują program kabaretowy Czas na hity Malickiego i Kmity!. Karol Wolski jest również jurorem na festiwalach i przeglądach kabaretowych, wokalistą i liderem krakowskich zespołów muzycznych: Rock & Walk, Palce Lizać (z którym w 2013 roku dotarł do półfinału programu muzycznego Must Be The Music) oraz T.T. Twist. Od 2014 do 2017 roku pracował dla Fundacji Czerwone Noski, gdzie jako clown odwiedzał dzieci w szpitalach „lecząc poprzez śmiech”. Twórca dobroczynnego Małego Festiwalu Wielkich Rzeczy.