JAROMIR NOHAVICA ponownie w Variete!

Polska trasa Jaromira Nohavicy nie mogła obejść się bez przystanku w VARIETE!

Zapraszamy na koncert Jaromira Nohavicy – 3 i 4 marca 2018 r. godz. 19:00.

Od wydania ostatniego albumu pt. „Tak mě tu máš” w 2012 roku upłynęło już pięć lat. Teraz Jaromir Nohavica przedstawia swoje nowe, autorskie dokonanie o wymownym i oryginalnym tytule „Poruba”.

Jest to nazwa ostrawskiej dzielnicy, z którą łączy go wiele wspomnień i gdzie wszystko się w jego życiu zaczęło: pierwsze miłości, przyjaźnie, znajomości, ale także awantury i szykany. W Porubie miało również miejsce jego pierwsze, publiczne wystąpienie na festiwalu Folkowa Karuzela. Teksty na nowym albumie przywołują te wspomnienia i bardzo trafnie opisują ówczesną rzeczywistość. Komentowane z wielkim wyczuciem i lekkością niezmienne, zweryfikowane przez czas prawdy i doświadczenia okazują się po latach wciąż aktualne i dojmujące.
Rytmiczne, poruszające, niemal hiphopowe teksty z przebojowymi ambicjami przeplatają się z pieśniami nostalgicznymi, pełnymi emocji, skłaniającymi do zadumy. Wiele z nich ma szansę stać się prawdziwymi hitami, oczekiwanymi przez słuchaczy na koncertach.
Do pracy nad albumem Jarek zaprosił swojego długoletniego koncertowego partnera – polskiego akordeonistę Roberta Kuśmierskiego oraz znakomitego perkusistę Pavla Plankę.

Nowa „Poruba” jest już gotowa i mamy nadzieję, że 13 pieśni autorstwa Jarka Nohavicy, które zawiera, sprawią wielką radość wszystkim jego fanom.
Polskie wydanie płyty, na której znajduje się jedna piosenka wykonana po polsku, ukazała się w sprzedaży 17 listopada.

 

IMG_1705

 

<< wróć