Red Box

Galicja Productions ma zaszczyt zaprosić na koncerty legendarnej londyńskiej formacji Red Box.

Grupa Red Box powstała na początku lat 80 i wielokrotnie podbiła światowe listy przebojów utworami takimi jak „Lean on Me”, „Chenko” oraz „For America”. Muzycy mogą się pochwalić sprzedanymi w milionach egzemplarzami albumów „The Circle and the Square” (1985) oraz „Motive” (1990). Serca polskich fanów podbili ponownie wydanym w 2011 roku albumem „Plenty”.  W 2019 r. grupa wydała nowy album zatytułowany „Chase the Setting Sun”.

Do tej pory grupa nagrała trzy albumy: „The Circle & The Square”, „Motive” i „Plenty”. W nowej odsłonie zespołu mniej obecne są znane ze wcześniejszych utworów stare automaty perkusyjne i syntezatory, a bardziej słyszalne są naturalne brzmienia. Po sukcesach w latach osiemdziesiątych przyszedł czas na kolejne. Zespół powrócił w 2011 roku z nową płytą „Plenty”, która odniosła niezwykły sukces w Wielkiej Brytanii, Europie, a zwłaszcza w Polsce! Single „The Sign” i „Hurricane” z najnowszego albumu dotarły na sam szczyt listy przebojów Programu 3, co świadczy o wysokiej popularności Red Box w kraju nad Wisłą.

Na czele zespołu stoi niezmiennie wokalista i autor piosenek Simon Toulson-Clarke. Można go przypisać, wraz z Talk Talk, The Waterboys, Scritti Pollitti, The The i Aztec Camera, do całej fali brytyjskich, wyrastających z punkowej rewolty zespołów będących artystycznym wehikułem dla wyrazistych, śpiewających liderów. Simon należy do twórców, którzy spotykają się ze słuchaczami tylko wtedy, gdy mają im coś ważnego do przekazania. W 2017 roku Red Box podpisał kontrakt z weteranem branży, Ianem Ramage dla BMG Music Rights, dzięki któremu 13 września 2019 roku ukazał się długo oczekiwany album „Chase The Setting Sun”.

Album i trasa koncertowa pod tym samym tytułem – „Chase The Setting Sun” pokazuje, że grupa zatoczyła pełne koło, łącząc swoje bardzo indywidualne brzmienie z echami swojej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości rzuconej w tygiel, dając tym samym wspaniały efekt w postaci ponadczasowej muzyki.

600x600 newsletter redboxkrakow

 

 

RED BOX, 29.03.2020 – Teatr Variété ul. Grzegórzecka 71
Otwarcie wejścia: godz. 18:00 | początek koncertu: godz. 19:00
Bilety w przedsprzedaży do 28.03.2020: 99 i 110 zł | w dniu koncertu: 110 i 120 zł

Bilety do nabycia w kasie Teatru Variété, online w zakładce Repertuar oraz na Ticketmaster, eBilet, Going i  w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT w całej Polsce.

Organizator koncertu: Galicja Productions

 

 

<< wróć