Legalna Blondynka

Reżyseria: Janusz Józefowicz
Czas trwania: ok. 2h 20 min
PREMIERA: 31 maja 2015r

LEGALNA BLONDYNKA
Przedstawienie premierowe Krakowskiego Teatru Variete było jednocześnie pierwszą w Polsce okazją do obejrzenia musicalu Legalna Blondynka, który powstał na podstawie filmu „Legalna Blondynka” oraz powieści Amandy Brown o tym samym tytule.

Elle Woods – piękna blondynka o idealnej figurze, kochająca kolor różowy – jest przekonana, że prowadzi perfekcyjne i beztroskie życie. Ma przystojnego chłopaka, jest popularna i podziwiana. Jednak nie przypuszcza, że już niedługo jej świat wywróci się do góry szpilkami…

Licencja została udostępniona przez wytwórnię Metro-Goldwyn-Mayer Inc. (największe i najbardziej rentowne studio filmowe na świecie).
Polską Legalną Blondynkę reżyseruje Janusz Józefowicz – dyrektor Teatru Buffo, niekwestionowany król polskiej sceny musicalowej, doceniany również zagranicą.
Oprócz aktorów, tancerzy i wokalistów na scenie występują również dwa specjalnie szkolone psy.
Na potrzeby spektaklu zostało uszytych ponad 200 kompletnych strojów.

Tłumaczenie białe wykonała Krystyna Podleska (wł. Christine Paul-Podlasky), a autorem polskiej wersji językowej jest Michał Zabłocki, znany krakowski poeta, scenarzysta oraz reżyser teledysków. Współpracował m.in. z Grzegorzem Turnauem, Anną Szałapak i Czesławem Mozilem.
Kierownictwo muzyczne – Sebastian Bernatowicz, pianista, kompozytor oraz aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w 1994.
Za scenografię spektaklu odpowiada Marek Chowaniec – polski scenograf teatralny, telewizyjny i filmowy, prodziekan Wydziału Scenografii warszawskiej ASP
Choreografia – Janusz Józefowicz
Kostiumy – Anna Sekuła i Sławomir Smolorz.
Charakteryzacja – Anna Szybalska Transformation

 

Recenzje:

RECENZJE:

Nielegalnie dobra „Legalna Blondynka” w Teatrze Variete (RECENZJA)

Materiały wideo:

Zapowiedź spektaklu przygotowana przez LoveKraków >> https://www.youtube.com/watch?v=8HzhX1dk7GU

Kulisy spektaklu >> https://www.youtube.com/watch?v=xo87tuvkogM

TVP Kraków >> http://krakow.tvp.pl/20150363/legalna-blondynka-premiera-w-variete

Kup bilet

<<wróć

person

JANUSZ JÓZEFOWICZ reżyseria

Choreograf, scenarzysta, aktor, reżyser. Twórca kilkudziesięciu spektakli musicalowych, operowych i teatralnych oraz widowisk telewizyjnych. Aktor teatralny i filmowy. Współautor takich teatralnych hitów jak ZŁE ZACHOWANIE, BREL, ZIMY ŻAL, BIG ZBIG SHOW, CRAZY FOR YOU.
Pracował w Berlinie, Nowym Yorku, Wiedniu, Tel-Awiwie, Moskwie i Dubaju.
Jest reżyserem, choreografem i współscenarzystą najdłużej granego (ponad 241 lat bez przerwy) musicalu „Metro”, który był nominowany do nowojorskiej Tony Award.
Został uhonorowany Złotą Maską, prestiżową rosyjską nagrodą teatralną, dla najlepszego reżysera, a rosyjska wersja musicalu „Metro” otrzymała tę samą nagrodę, jako najlepszy musical 2000 roku.
Twórca polskich musicali: METRO, PIOTRUŚ PAN, NIEDZIELA NA GŁÓWNYM, ROMEO I JULIA, PANNA TUTLI PUTLI, POLITA - pierwszy na świecie musical 3D live. Specjalizuje się w tworzeniu widowisk multimedialnych i plenerowych m.in. opera CA IRA Rogera Watersa (Pink Floyd), „Czarownice z Eastwick” (Moskwa), Koncert z okazji 200-lecia Księstwa Warszawskiego, musical „Prorok” (Saint Petersburg).
Od 1992 roku jest dyrektorem artystycznym teatru Studio Buffo - pierwszej prywatnej sceny muzycznej w Polsce.
person

MICHAŁ ZABŁOCKI polska wersja językowa

person

KRYSTYNA PODLESKA tłumaczenie

Aktorka i tłumaczka. Urodziła się w Londynie, gdzie ukończyła Douglas Academy Of Dramatic Art. Występowała w wielu brytyjskich teatrach, m.in.: Royal Court Theatre, Richmond Theatre, Oldham Coliseum Theatre, Pheonix Theatre Leicester, w polskim Teatrze Dramatycznym, a także Teatrze Syrena. Miała zaszczyt grać Ognisku Polskim, gdzie występowały legendy przedwojennej sceny. Jej największa duma to rola nieznośnego sługi Wawrzonka w "Pięknej Lucyndzie", którą z myślą o niej napisał Marian Hemar. Przez większość widzów zapamiętana jako dziewczyna prezesa Ochódzkiego w filmie "Miś" Stanisława Barei. Za najciekawsze tłumaczenia, jakie wykonywała uważa: "Kopciucha" Janusza Głowackiego oraz "Teatr andrzeja Wajdy" Macieja Karpińskiego. stuki w jej tłumaczeniu wystawiane są w teatrach w całej Polsce.
person

SEBASTIAN BERNATOWICZ kierownictwo muzyczne

Pianista i kompozytor, aranżer. Absolwent Krakowskiej Akademii Muzycznej (klasa fortepianu). Lider "Jazz Trio", "Seb Bernatowicz Trio", "Eastcom". Autor pięciu autorskich płyt. Jego ostatni solowy album nosi nazwę "Tańce Wschodnie". Producent płyty "Odjazd" Renaty Przemyk oraz "Pudelsów". Autor muzyki do spektakli: "Mały Lord" (Opera Krakowska), "Legalna Blondynka" (Krakowski Teatr VARIETE), "To własnie miłość" (Teatr STU) i wielu, wielu innych...
person

MAREK CHOWANIEC scenografia

person

ANNA SEKUŁA kostiumy

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Studium Scenografii ASP w Krakowie. Opracowała scenografię i kostiumy do blisko 200 spektakli. Przez ponad 20 lat związana była z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Współpracowała także z innymi krakowskimi teatrami, m.in.: Teatrem Starym, Teatrem Ludowym i Teatrem Bagatela oraz teatrami w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Opolu, Rzeszowie i Toriuniu.
person

KRZYSZTOF TYSZKO asystent reżysera ds.choreografii

Tancerz, choreograf, instruktor; twórca choreografii do wielu spektakli tanecznych wystawianych w Polsce i poza jej granicami. Manager i choreograf Grupy Tanecznej VIP, biorący udział w wielu przedsięwzięciach muzyczno-tanecznych. Współtwórca i pomysłodawca Rewii Nocnego Variete. Występuje w Teatrze Muzycznym Capitol oraz Teatrze im. J.Słowackiego w Krakowie.
person

NATASZA URBAŃSKA Elle Woods

Ameryka ma Beyonce a my mamy Nataszę - Marek Niedźwiecki.
To dla niej został napisany musical "Polita". Natasza jest artystką wszechstronną, związana z Teatrem Studio Buffo. znana z muzycznych programów TV takich jak: "Przebojowa noc", "Złota sobota", "Jaka to melodia?", "Taniec z Gwiazdami". Zwyciężczyni programu "Superstarcie", gdzie zdobyła tytuł Artystki Doskonałej.
person

BARBARA KURDEJ-SZATAN Elle Woods

Aktorka i wokalistka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Wcześniej związana z Teatrem Nowym w Poznaniu, obecnie z Teatrami: 6 Piętro, Roma, Gudejko i Capitol w Warszawie. Odtwórczyni głównej roli e filmie "Dzień Dobry, kocham Cię!" oraz "Wkręceni 2", a także Joanny Tarnowskiej w serialu "M jak miłość".
person

MACIEJ PAWLAK Emmett

Absolwent szkoły muzycznej w Gliwicach. Od 2008 roku występuje w musicalach, przede wszystkim na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego oraz, gościnnie, na pozostałych śląskich scenach, w tym w Katowicach i Chorzowie.
person

RAFAŁ SZATAN Emmett / Warner

Wokalista, muzyk, aktor musicalowy. Wystąpił w kilkunastu musicalach, wystawianych przez teatry w całej Polsce, w latach 2013-2014 śpiewał w koncercie „Świąteczny cud” w Teatrze Muzycznym Roma. Na co dzień koncertuje z wieloma polskimi muzykami i zespołami.
person

OLGA SZOMAŃSKA Paulette

Aktorka i wokalistka. Ma na swoim koncie liczne role w spektaklach dramatycznych i musicalach. Widzowie mogą ją podziwiać także na małym ekranie (serial „M jak Miłość). Wśród sukcesów warto wymienić SuperJedynkę przyznaną w Opolu i Grand Prix Festiwalu w Sopocie.
person

MARIOLA NAPIERALSKA Paulette

Ukończyła Wydział Jazzu i Rozrywki przy Uniwersytecie w Chicago. Instruktor wokalny i aktorka w Teatrze Studio Buffo oraz wykładowca w Studio Artystycznym Metro. Brała udział w produkcjach telewizyjnych teatru, takich jak: „Przebojowa Noc” i „Złota Sobota”.
person

MAŁGORZATA CHRUŚCIEL Paulette

Studentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów wokalnych, m.in. Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca bicie”, Konkursu Interpretacji Utworów Wojciecha Młynarskiego, Festiwalu im. Kaliny Jędrusik.
person

TADEUSZ ZIĘBA Prof. Callahan

Absolwent krakowskiej PWST. Od 1977 r. aktor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Występował gościnnie w spektaklach muzycznych na wielu polskich scenach teatralnych. Współpracował z Radiem Kraków, a w swoim dorobku ma także role telewizyjne. Jako solista brał udział w koncertach muzyki Zygmunta Koniecznego.
person

PIOTR URBANIAK Prof. Callahan / Prof. Winthrop

Aktor, absolwent krakowskiej PWST. Pracował pod kierunkiem m.in. J. Stuhra, J. Jarockiego i A. Glińskiej. Występował i nadal występuje na deskach wielu polskich teatrów, zagrał w szeregu filmów i seriali, w tym m.in. u Kazimierza Kutza („Pułkownik Kwiatkowski”, „Śmierć jak kromka chleba”). Pracował także jako prezenter radiowy, m.in. w RMF FM.
person

DANIEL CHODYNA Warner

Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Laureat konkursów wokalnych i tanecznych. Współpracował z Teatrem Buffo, gdańskim Teatrem Wybrzeże, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Teatrem Komedia oraz CKK w Katowicach. Współzałożyciel agencji artystycznej WestB@nd.
person

KAROL JASIŃSKI Kyle / Dewey

Student PWST w Krakowie. Zagrał w spektaklach: „Edith Piaf” w Teatrze Miejskim w Gdyni, „To tylko miłość” w Teatrze STU w Krakowie, „Machiavelli” w Teatrze Muzycznym w Lublinie.
person

MAGDA SZCZEPANEK Vivienne

Aktorka i dziennikarka, jako piosenkarka odnosiła sukcesy na wielu festiwalach i przeglądach. Zwyciężczyni „Szansy na Sukces” w repertuarze Katarzyny Gaertner. Przygodę z aktorstwem rozpoczynała w Teatrze im. Żeromskiego w Kielcach, występowała także w teatrach we Wrocławiu i Nowym Sączu.
person

NATALIA PIOTROWSKA Vivienne / Serena

Aktorka i wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Występowała w teatrach, m.in. Teatrze na Plaży w Sopocie oraz w warszawskim Teatrze Palladium. Współpracuje ze Studio Accantus w Warszawie, gdzie jest jedną z czołowych wokalistek.
person

JAKUB SOKOŁOWSKI Dewey / Kyle

Aktor teatralny i filmowy, absolwent krakowskiej PWST. Związany z Teatrem KTO w Krakowie, obecnie współpracuje z Teatrem Polskim w Szczecinie. Wystąpił w wielu spektaklach oraz kilku filmach i serialach. Specjalizuje się w tańcach break dance i współczesnym.
person

KAMILA KROPKOWSKA Brooke

Laureatka wielu Ogólnopolskich Festiwali. Ukończyła Studium Wokalno-Aktorskie im. D. Baduszkowej w Gdyni. Zagrała rolę Druhny w spektaklu „Chłopi” w reż. W. Kościelniaka. W 2014 r. wystąpiła na Sopot Festiwal w duecie z rumuńskim wokalistą M. Bischinem.
person

BEATA ŚLIWIŃSKA Whitney

Studentka PWST w Krakowie oraz Lart Studio. Prowadzi zajęcia z dziećmi w szkole wokalno-aktorskiej oraz liczne warsztaty, obozy aktorskie i musicalowe. Występowała na deskach kilku krakowskich teatrów, na czele z Teatrem Nowym i Loch Camelot.
person

GABRIELA OBERBEK Enid

Absolwentka krakowskiej PWST, aktorka krakowskiego Teatru Ludowego. Występowała także na deskach Teatru Dramatycznego w Płocku, Teatru im. Jaracza w Łodzi oraz warszawskiego Teatru Rampa. Na małym ekranie pojawiła się w kilkunastu serialach.
person

BARBARA GĄSIENICA - GIEWONT Serena / Enid

Aktor teatralny i filmowy, absolwent krakowskiej PWST. Związany z Teatrem KTO w Krakowie, obecnie współpracuje z Teatrem Polskim w Szczecinie. Wystąpił w wielu spektaklach oraz kilku filmach i serialach. Specjalizuje się w tańcach break dance i współczesnym.
person

SANDRA RUSIN Margot

Laureatka kilku przeglądów i festiwali muzycznych, doświadczenie zdobywała podczas występów w Teatrze Wielkim w Łodzi. Uczestniczyła w takich programach telewizyjnych jak „Szansa na Sukces”, „Must be the music” oraz „The Voice of Poland”.
person

JUSTYNA WOŹNIAK Pilar

Absolwentka wrocławskiej PWST, laureatka nagrody Tukan Publiczności na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Współpracuje z Teatrem syrena w Warszawie, Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Szeroka publiczność polubiła ja za rolę sekretarki Woydatta w popularnym serialu "Galeria".
person

TADEUSZ SEIBERT Grand Master / Carlos

Wokalista, laureat międzynarodowych przeglądów w Polsce i za granicą (Węgry, Bułgaria, Włochy). Obecnie student wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a także wokalista łódzkiego zespołu Trabanda, z którym nagrywa pierwszą płytę.
person

ŁUKASZ SZCZEPANIK Nikos Architakos / Padamadan

Aktor i wokalista, absolwent krakowskiej PWST. Brał udział w produkcjach filmowych (m.in. u Andrzeja Wajdy), serialowych, reklamowych, występował także na deskach teatrów w całej Polsce. Półfinalista 5 edycji Must Be The Music.
person

PAMELA ADAMIK Kate

Aktorka, studentka krakowskiej PWST. Debiutowała w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu. Pierwsze muzyczne kroki stawiała w Opole Gospel Choir oraz w musicalu „Wybór” granym w tamtejszym amfiteatrze. Laureatka licznych festiwali, na czele z Konkursem im. J. Przybory w Kutnie.
person

KATARZYNA PTASIŃSKA Chutney

Aktorka, debiutowała w warszawskim Teatrze Kamienica. Publiczności znana przede wszystkim z roli Ali Kozłowskiej w serialu „M jak Miłość”, zagrała ponadto w kilku filmach. „Legalna blondynka” jest jej debiutem musicalowym.
person

KSENIA MATSUK Właścicielka butiku

Pochodzi z Białorusi, studiowała na Państwowej Akademii Muzycznej w Mińsku. Obecnie kontynuuje naukę na krakowskiej Akademii Muzycznej, kształcąc się na wydziale wokalno-chóralnym. Posiada duże doświadczenie artystyczne, jako solistka występowała na koncertach w Polsce i za granicą.
person

DANIEL MICHNA tancerz

Uczeń XXX LO w Krakowie o profilu taneczno-teatralnym, lider zespołu tanecznego Rytm. Legalna Blondynka to jego debiut na deskach teatru.
person

MIESZKO NAGAJ tancerz

Instruktor i choreograf tańca sportowego, związany z Rzeszowem, gdzie ukończył studia na Wydziale Wychowania Fizycznego tamtejszego uniwersytetu. Wystąpił jako tancerz w balecie „Romeo i Julia”, wystawianym przez Filharmonię Rzeszowską.
person

ANNA PACOCHA tancerka

Naukę rozpoczęła w rodzinnych Puławach, następnie kształciła się m.in. pod okiem A. Egurroli. Od 2003 r. współpracuje ze stacjami telewizyjnymi (m.in. TVP, TVN, Polsat) jako tancerz i choreograf. Ma na koncie współpracę także z Hakiel Akademia Tańca i Teatrem Tańca Sway.
person

MATEUSZ SOBALA tancerz

Student Politechniki Warszawskiej. Od dziewięciu lat trenuje taniec towarzyski, startuje w ogólnopolskich turniejach, ćwierćfinalista Mistrzostw Polski U21. Oprawa taneczna koncertów w Filharmonii Podkarpackiej.
person

NATALIA SOBOŃ tancerka

Związana z krakowskim Studiem JDC, gdzie uczestniczyła w wielu projektach tanecznych realizowanych pod okiem najlepszych instruktorów i choreografów. Obecnie pracuje jako instruktor, tancerka w grupie pokazowej JDC Agency oraz współpracuje z Agencją Taneczną VIP.
person

KRZYSZTOF TYSZKO tancerz

Instruktor tańca nowoczesnego, współpracownik grupy Ocelot, twórca choreografii do wielu spektakli tanecznych wystawianych w Polsce i poza jej granicami. Manager i choreograf Grupy Tanecznej VIP. Występuje w Teatrze Muzycznym Capitol i Teatrze im. Słowackiego w Krakowie.
person

AMIGO

Niewielki piesek rasy Yorkshire Terrier. Zna wiele sztuczek, którymi zaskoczy niejednego widza. Wielbiciel mortadeli i pielęgnacyjnych zabiegów.
person

SHERLOCK

Wiecznie uśmiechnięty Bulldog angielski. Niezbyt wysportowany ale nadrabia urokiem osobistym. Uwielbia wylegiwać się w łóżku, na widok smakołyków cieknie mu ślinka.

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. polityka prywatności

Ustawienia plików cookie na tej stronie są ustawione na „zezwalanie na pliki cookie”, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość przeglądania. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz „Akceptuj” poniżej, wyrażasz na to zgodę.

Zamknij