Agnieszka Mika

Kontakt

Agnieszka Mika
Zastępca dyrektora
agnieszka.mika@teatrvariete.pl
tel 12 442 78 00 wew. 1

Kilka słów o…

Absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu Ekonomicznego na kierunku stosunki międzynarodowe. Posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji i koordynacji koncertów, spektakli, festiwali oraz innych wydarzeń o charakterze kulturalnym.

Swoją karierę rozpoczynała w Stowarzyszeniu Rotunda, gdzie zajmowała się tworzeniem programu wydarzeń kulturalnych, organizując koncerty takich gwiazd jak Monika Brodka, Wojciech Mazolewski, Kasia Nosowska i Raz Dwa Trzy. W latach 2010-2013 współpracowała ze Stowarzyszeniem Promocji Sztuki Kabaretowej, podczas dwóch kolejnych edycjach festiwalu PAKA oraz Mazurskiej Nocy Kabaretowej. W latach 2011 do 2012 –  Dyrektor 35. Międzynarodowego Festiwalu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors. Od 2013 roku była związana z Agencją Artystyczną GAP, w której odpowiadała za produkcję i realizację wydarzeń kulturalnych takich jak „Chopin bez fortepianu” w reżyserii Michała Zadary, czy krakowska premiera płyty Polonium autorstwa Motion Trio& Leszka Możdżera.

W maju 2014 roku, decyzją Prezydenta Miasta Krakowa, prof. Jacka Majchrowskiego otrzymała nominację na funkcję Zastępcy Dyrektora Krakowskiego Teatru VARIETE (Dyrektora ds. administracyjno-finansowych). Od roku 2015 tworzy cykl koncertów, podczas którego na scenie Variete pojawiły się takie gwiazdy jak Kayah, O.S.T.R, Voo Voo, Jaromir Nohawica czy Adam Darski i John Porter w projekcie Me and the Man. Nawiązuje współpracę z wieloma podmiotami i koordynuje pracę nad budowaniem marki Teatru Variete . Jest odpowiedzialna za produkcję wszystkich spektakli repertuarowych powstających w Krakowskim Teatrze Variete. W roku 2016 ukończyła studia podyplomowe na kierunku Prawo Zamówień Publicznych. Prywatnie pasjonatka wyrafinowanych brzmień i  twórczości Stephena Kinga.