Na scenie

Chicago rok 1929. Gospodyni domowa Roxie Hart wierzy, że jej życie odmieni się za pomocą śpiewu i tańca. Jej jedynym pragnieniem jest podążyć w ślady gwiazdy kabaretu - Velmy Kelly. Gdy obie lądują w więzieniu oskarżone o popełnienie morderstw, Roxie otrzymuje niepowtarzalną szansę, by spełnić swoje marzenia...

więcej

III TYDZIEŃ PIOSENKI w Krakowie

W dniach 1-6 sierpnia odbędzie się w Krakowie trzecia z kolei edycja Festiwalu Podmiotów Intensywnie Śpiewających – Tydzień Piosenki. Wydarzenie to powoli nabiera rangi ogólnokrajowego festiwalu docenianego przez prestiżowe media, a przede wszystkim przez publiczność i artystów. W tym roku festiwal organizowany jest w Krakowskim Teatrze VARIETE gdzie w pierwszym tygodniu sierpnia zaprezentujemy 6 koncertów i spektakli. Wydarzenia charakteryzować się będą autorskim repertuarem oraz będą wykonywane zarówno przez znanych jak i wschodzących artystów. Dzięki temu dorocznemu wydarzeniu podtrzymujemy i rozwijamy tradycję krakowskiej piosenki literackiej. Organizatorami są Fundacja Poemat, Kraków – Miasto Piosenki, Pracownia Piosenki Michała Zabłockiego. Partnerzy: Krakowski Teatr VARIETE, Piwnica pod Baranami, Teatr Loch Camelot, CONNECTION public relations.  

więcej

Powróćmy do tamtych lat

„Powróćmy do tamtych lat” to zwrot ku tradycji szlachetnego kabaretu. Spektakl ma przywrócić świetność m.in. takich artystów, jak: Anda Kitschman, Marian Hemar, Jerzy Jurandot, Konrad Tom. Mało kto wiem, że wzruszające i optymistyczne songi: „Nie kochać w taką noc”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Nikt tylko Ty” czy „Madame LouLou” są właśnie ich autorstwa. Legendarne piosenki oraz mądre i zabawne wiersze m.in. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego czy Juliana Tuwima usłyszą Państwo w interpretacji żywych legend polskiego kina i teatru: Anny Polony, Jerzego Treli, Tadeusza Huka, a także Marty Bizoń, Barbary Garstki, Karola Wolskiego i reżysera spektaklu – Janusza Szydłowskiego. Wybitnym aktorom towarzyszyć będzie zespół muzyczny pod kierownictwem Olega Sznicara oraz tancerze: Anita Szydłowska i Jan Borecki.

więcej

CYKL KONCERTÓW VARIETE

W prawdziwym Teatrze Muzycznym nie może zabraknąć muzyki wykonywanej na żywo. Przygotowaliśmy dla Państwa nasz własny cykl koncertów; koncertów pod marką VARIETE. Stawiamy na różnorodność,  stały ma być jedynie najwyższy poziom artystyczny prezentowanych wydarzeń. Zaprosimy więc Państwa na smakowite wieczory bluesowe, damy się zaczarować poezji śpiewanej, posłuchamy utworów znanych z musicali, powzruszamy się przy fado, pośmiejemy się przy piosenkach kabaretowych.  Nie zabraknie jazzu i muzyki filmowej. Muzyczna uczta w wyjątkowych wnętrzach Teatru Variete to gwarancja naprawdę udanego wieczoru. Znakomita akustyka sali zapewnia komfort odbioru, a nasze fotele są najwygodniejsze w całym Krakowie – sprawdźcie sami!

więcej

Legalna Blondynka

Elle Woods, piękna blondynka o idealnej figurze, kochająca kolor różowy jest przekonana, że prowadzi perfekcyjne i beztroskie życie. Ma najprzystojniejszego chłopaka, jest popularna i podziwiana. Jednak nie przypuszcza, że już niedługo jej świat wywróci się do góry szpilkami...

więcej

VARIETE Film Show

Lubimy te melodie, które znamy – VARIETE FILM SHOW to okazja do przypomnienia sobie największych filmowych szlagierów w nowych, ciekawych aranżacjach.

więcej

REWIA VARIETE

Olga Szomańska i Rising Stars Revue w specjalnie stworzonym dla Krakowskiego Teatru Variete projekcie. Revue to przede wszystkim taniec prezentowany przez atrakcyjne tancerki, niesamowite rewiowe kostiumy, śpiew i akrobacje.

więcej

Dziewczyna z plakatu

Ślub i wesele są to nie lada przedsięwzięcia, zarówno dla młodych, jak i całej rodziny. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, co też przyniesie ten jedyny i niepowtarzalny dzień. W rodzinie Westerby wydarzy się wszystko, czego każda panna młoda na pewno chciałaby uniknąć…

więcej

BROADWAY EXCLUSIVE

Największe musicale świata, fantastyczni artyści Europy oraz polska scena muzyczna, czyli mieszanka równie unikatowa, co porywająca. Nazywamy ją BROADWAY EXCLUSIVE!

więcej