Na scenie

Produkcje Teatru Variete

Opera za trzy grosze

„Opera za trzy grosze” Bertolta Brechta, w przekładzie Romana Kołakowskiego już 19 stycznia 2019 r. w VARIETE.

więcej

Wieczór Komedii Improwizowanej

Wieczór Komedii Improwizowanej to spektakl autorstwa Grupy AD HOC, który składa się z kilkunastu skeczy tworzonych na oczach widzów. Tutaj nie ma wcześniej ustalonego scenariusza. To widzowie decydują o najważniejszych kwestiach. Publiczność wybiera postacie w jakie mają wcielić się aktorzy, miejsca w jakich ma się odbyć akcja, problemy z jakimi zmierzą się bohaterowie historii. Dzięki temu każdy występ jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

więcej

Dziewczyna z plakatu

Ślub i wesele są to nie lada przedsięwzięcia, zarówno dla młodych, jak i całej rodziny. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, co też przyniesie ten jedyny i niepowtarzalny dzień. W rodzinie Westerby wydarzy się wszystko, czego każda panna młoda na pewno chciałaby uniknąć…

więcej

CHICAGO

Chicago rok 1929. Gospodyni domowa Roxie Hart wierzy, że jej życie odmieni się za pomocą śpiewu i tańca. Jej jedynym pragnieniem jest podążyć w ślady gwiazdy kabaretu - Velmy Kelly. Gdy obie lądują w więzieniu oskarżone o popełnienie morderstw, Roxie otrzymuje niepowtarzalną szansę, by spełnić swoje marzenia...

więcej

Powróćmy do tamtych lat

„Powróćmy do tamtych lat” to zwrot ku tradycji szlachetnego kabaretu. Spektakl ma przywrócić świetność m.in. takich artystów, jak: Anda Kitschman, Marian Hemar, Jerzy Jurandot, Konrad Tom. Mało kto wiem, że wzruszające i optymistyczne songi: „Nie kochać w taką noc”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Nikt tylko Ty” czy „Madame LouLou” są właśnie ich autorstwa. Legendarne piosenki oraz mądre i zabawne wiersze m.in. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego czy Juliana Tuwima usłyszą Państwo w interpretacji żywych legend polskiego kina i teatru: Anny Polony, Jerzego Treli, Tadeusza Huka, a także Marty Bizoń, Barbary Garstki, Karola Wolskiego i reżysera spektaklu – Janusza Szydłowskiego. Wybitnym aktorom towarzyszyć będzie zespół muzyczny pod kierownictwem Olega Sznicara oraz tancerze: Anita Szydłowska i Jan Borecki.

więcej

CYKL KONCERTÓW VARIETE

W prawdziwym Teatrze Muzycznym nie może zabraknąć muzyki wykonywanej na żywo. Przygotowaliśmy dla Państwa nasz własny cykl koncertów; koncertów pod marką VARIETE. Stawiamy na różnorodność,  stały ma być jedynie najwyższy poziom artystyczny prezentowanych wydarzeń. Zaprosimy więc Państwa na smakowite wieczory bluesowe, damy się zaczarować poezji śpiewanej, posłuchamy utworów znanych z musicali, powzruszamy się przy fado, pośmiejemy się przy piosenkach kabaretowych.  Nie zabraknie jazzu i muzyki filmowej. Muzyczna uczta w wyjątkowych wnętrzach Teatru Variete to gwarancja naprawdę udanego wieczoru. Znakomita akustyka sali zapewnia komfort odbioru, a nasze fotele są najwygodniejsze w całym Krakowie – sprawdźcie sami!

więcej

Legalna Blondynka

Elle Woods, piękna blondynka o idealnej figurze, kochająca kolor różowy jest przekonana, że prowadzi perfekcyjne i beztroskie życie. Ma najprzystojniejszego chłopaka, jest popularna i podziwiana. Jednak nie przypuszcza, że już niedługo jej świat wywróci się do góry szpilkami...

więcej

VARIETE Film Show

Lubimy te melodie, które znamy – VARIETE FILM SHOW to okazja do przypomnienia sobie największych filmowych szlagierów w nowych, ciekawych aranżacjach.

więcej

REWIA VARIETE

Olga Szomańska i Rising Stars Revue w specjalnie stworzonym dla Krakowskiego Teatru Variete projekcie. Revue to przede wszystkim taniec prezentowany przez atrakcyjne tancerki, niesamowite rewiowe kostiumy, śpiew i akrobacje.

więcej

PRZERAŻONY NA ŚMIERĆ

Jest rok 1857. Will Nichols, właściciel młyna, jest nałogowym hazardzistą. Gdy popada w rozpaczliwe długi, zdesperowany decyduje się zagrać o najwyższą stawkę. Od wyniku tej gry zależą jego dalsze losy, a także przyszłość jego małżeństwa...

więcej

Spektakle gościnne

BROADWAY EXCLUSIVE w VARIETE

Największe musicale świata, fantastyczni artyści Europy oraz polska scena muzyczna, czyli mieszanka równie unikatowa, co porywająca. Nazywamy ją BROADWAY EXCLUSIVE!

więcej

Dream of Broadway

Dream of Broadway to solowy, koncertowy projekt Jakuba Wociala, promujący jego pierwszą płytę.

więcej

BROADWAY EXSCLUSIVE

Największe musicale świata, fantastyczni artyści Europy oraz polska scena muzyczna, czyli mieszanka równie unikatowa, co porywająca. Nazywamy ją BROADWAY EXCLUSIVE!

więcej

Musical Kasting

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Kasting – musical napisany specjalnie z myślą, by pomóc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Jest to niepowtarzalna okazja, aby ujrzeć efekty wielomiesięcznej pracy wolontariuszy – pracowników UBS i ich przyjaciół.
Kasting jest nie tylko hiperbolą świata nowych wartości, ale przede wszystkim muzyką. I to ona gra pierwsze skrzypce. Pośród 23 kompozycji, zaprezentowanych tego wieczoru, usłyszą Państwo m.in. utwory ABBY, Beyoncé, Republiki, AC/DC, Queen, Dżemu.
Cały dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony zostanie na kupno specjalistycznych protez dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

więcej

Premiera: Musical & Opera – spektakl muzyczny

W „Musical & Opera” zobaczysz i usłyszysz klasyki światowej opery i musicalu w zupełnie nowej odsłonie. West side story, Upiór w Operze, Jekyll & Hyde, The Cats, Sweeney Todd, Roméo et Juliette, 42nd street, Jesus Christ Superstar, Nędznicy i wiele innych wspaniałych dzieł podczas jednego fascynującego wieczoru.

więcej