Premiera: Musical & Opera – spektakl muzyczny

Reżyseria i inscenizacja: Rafał Stach
Choreografia: Ewelina Cieśla
Narracje: Sonia Pohl
Produkcja: Beyond Musicals

W Musical & Opera zobaczysz i usłyszysz klasyki światowej opery i musicalu w zupełnie nowej odsłonie. West side story, Phantom of the Opera, Jekyll & Hyde, The Cats, Sweeney Todd, Roméo et Juliette, 42nd street, Notre-Dame de Paris i wiele innych wspaniałych dzieł podczas jednego niezapomnianego i fascynującego wieczoru. Musical & Opera to najnowsza produkcja Beyond Musicals – wyjątkowy, niecodzienny, bawiący i wzruszający do łez spektakl wypełniony najwspanialszymi utworami wprost ze świata Opery & Musicalu w odważnej i pełnej świeżego podejścia reżyserii Rafała Stacha i niezwykłą choreografią zespołu tancerzy tańca współczesnego autorstwa Eweliny Cieśli.

Innowacyjna scenografia multimedialna i minimalistycznie wykreowana przestrzeń przy wykorzystaniu technologii LED sprawi, że jedyną granicą na horyzoncie jest Twoja wyobraźnia. Widowiskowo stworzony świat snu sprawi, że przeżyjesz coś naprawdę niezwykłego. Elementy rzeczywiste na scenie stapiają się z obrazem wyświetlanym za pomocą projektorów scenicznych w taki sposób, że niekiedy trudno będzie Ci odróżnić rzeczywistość od iluzji. Wystarczy mrugnięcie oka, by z Ziemi przenieść się prosto do gwiazd.

Na scenie zobaczyć będzie można występujących na całym świecie wspaniałych wokalistów operowych i musicalowych młodej generacji. Aleksandrę Szmyd, polską śpiewaczkę operową i musicalową, współpracującą m.in. z Filharmonią Wiedeńską, Alana Bochnaka kochanego przez publiczność aktora Teatru w Elblągu, Ksenię Matsuk, doskonale znaną krakowskiej publiczności z musicalu „Legalna Blondynka” aktorkę i wokalistkę oraz Rafała Tomkiewicza tenora i śpiewaka musicalowego.  Pragnienia zawsze wynikają z głębi naszej duszy i umysłu. Nienasycony głód towarzyszy nam każdego dnia. Nieustannie próbujemy dotknąć wykreowanej przez wyobraźnię przestrzeni i znaleźć się w samym jej centrum. Musical & Opera: 17 pragnień jest portalem wprost do świata pragnień, w którym rzeczywistość miesza się z iluzją.

Ten wykreowany przez wyobraźnię, oniryczny świat stanowi labirynt ludzkich żądz, w którym z łatwością można się pogubić. Widz staje się częścią gry zanim jeszcze usiądzie wygodnie na widowni. Świat snu, marzeń, wirtualnej rzeczywistości został przeniesiony na poziom świadomości, gdzie rozgrywa się niekończąca batalia pomiędzy umysłem a ludzką wolą, broniącą się przed dominacją ego. Futurystyczna, minimalistyczna scenografia stanowi tło nawiązujące do współczesnych metod ucieczki przed światem rzeczywistym. Kreuje innego rodzaju przestrzeń, która na wzór gry nie musi być zakotwiczona w konkretnym miejscu i czasie, lecz wystarczy, że spełnia warunek prawdopodobieństwa, by móc w nią uwierzyć, zanurzyć się i oddać zapomnieniu.

 

Obsada premierowa:

Aleksandra Szmyd

Alan Bochnak

Ksenia Matsuk

Rafał Tomkiewicz

Tancerze Beyond Musicals: Ewelina Cieśla, Anna Niziankiewicz, Dominika Nitka, Jagoda Dyląg, Katarzyna Niżnik, Matylda Kubit, Patrycja Jakubik, Weronika Nitka, Zuzanna Bocheńska, Marcin Spychalski

Narrator: Paweł Müller

Kup bilet

<<wróć

person

Rafał Stach Reżyseria i inscenizacja

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Twórca i inicjator ogólnopolskiego programu Musical Poza Horyzonty, mającego na celu tworzenie filantropijnych wydarzeń kulturalnych na dużą skalę przy współpracy utalentowanych młodych artystów i środowisk biznesowych w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Reżyser i dyrektor artystyczny wielu wydarzeń kulturalnych i widowisk muzycznych m.in. Musical Journey Beyond Horizons w Teatrze Ludowym w Krakowie i Diversity Rock Opera w Operze Krakowskiej. W latach 2011 – 2014 pełnił funkcję ambasadora Fundacji Janka Meli Poza Horyzonty, zarządzając jednocześnie realizowanymi przez nią projektami z zakresu kultury. Od 2015 roku jest dyrektorem artystycznym i zarządzającym, stworzonej z jego inicjatywy grupy Beyond Musicals zajmującej się koordynacją projektów artystycznych, produkcją widowisk muzycznych oraz działalnością filantropijną. Równolegle szkoli swoje umiejętności w zakresie swojej drugiej pasji – prawa gospodarczego. W 2017 roku rozpoczął pracę nad spektaklem muzycznym Musical & Opera: 17 pragnień, który będą mieli Państwo okazję zobaczyć. Od czerwca b.r. jest ambasadorem Fundacji Poland Business Run oraz dyrektorem artystycznym Gali PBR. W prawie ceni możliwość pomocy innym i sposobność kreatywnego rozwiązywania problemów, w reżyserii – tworzenie własnej rzeczywistości, za pomocą której może komunikować się z publicznością w plastyczny sposób, zwracając uwagę widzów na otaczające problemy, skłaniać do refleksji, a jednocześnie porywać w wykreowany świat wzbudzając różnorakie, niekiedy skrajne emocje.
person

Ewelina Cieśla Choreografia

Od najmłodszych lat jej pasją był taniec. W 2010 roku dołączyła do Zespołu Tanecznego Kleks, w którym rozpoczęła pracę nad sobą. Już wtedy zatańczyła główną rolę w spektaklu „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Od 2012 roku rozpoczęła naukę tańca współczesnego w Zespole Tańca Współczesnego STRECZ, do którego należy do dziś. Od października będzie kontynuowała swoją naukę na studiach tanecznych Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Miała okazję pracować pod okiem m.in. Dagmary Krzanowskiej-Szelc, Pauliny Leśniak i Sabiny Wójcik-Grygolec, a także Macieja Kuźmińskiego, Stefano Silvino, Irad Mazaliah, Natalii Iwaniec, Eryka Makohon, Leszka Bzdyla, Wojciecha Mochnieja i Wojciecha Kapronia. Miała kontakt z różnymi technikami, jak „Flying Low&Passing Through”, „GAGA Dancers”, „Polska technika tańca współczesnego”,”Contact improvisation. Nagradzana wielokrotnie, również jako solistka, zdobyła m.in. II miejsce na Ogólnopolskich Konfrontacjach Tańca Współczesnego „Kontrasty” Mielec 2015 i III miejsce na tym samym festiwalu w 2016 r. Zakwalifikowała się do udziału w Solo Duo Dance Festiwal polska edycja 2016/2017 na scenie Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu. Jej taneczne motto brzmi: 90% tańca to umysł, a 10% ciało. Jej celem jest przede wszystkim zrozumienie pracy własnego ciała i całkowite zsynchronizowanie z nim umysłu.
person

Sonia Pohl Narracje

Urodzona 1992 roku, z pochodzenia raciborzanka o niemieckich korzeniach. Absolwentka prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, zawodowo zajmująca się opodatkowaniem papierów wartościowych. Stara się łączyć umiejętność analitycznego myślenia z kreatywnymi aspiracjami, bo pod taflą codziennych zajęć i obowiązków rozrasta się w ukryciu dżungla zainteresowań, w której literatura, sztuka i filozofia zajmują największy obszar, ale gdzie nie brakuje egzotycznych gatunków, orientalnego umeblowania i ptaków śpiewających w czterech językach. W wolnych chwilach maluje, czyta i gotuje. Praca nad spektaklem "Musical & Opera" to jej artystyczny debiut.
person

Paweł Müller Narrator

Od najmłodszych lat związany z recytacją i interpretacją tekstu pisanego. Laureat wielu konkursów recytatorskich zarówno na poziomie powiatowym jak i wojewódzkim. Od roku 2009 współorganizator i lektor projektu Musical Poza Horyzonty w ramach, którego współtworzył "Wieczór Musicalowy Poza Horyzonty" oraz "Wieczór Muzyki FIlmowej Poza Horyzonty". Współpracując z Fundacją „Poza Horyzonty” był wykonawcą w widowiskach muzycznych tj. „Musicalowa Podróż Poza Horyzonty” (Teatr Ludowy w Krakowie) oraz „Diversity Rock Opera” (Opera Krakowska). Wielokrotnie udzielał swojego głosu w różnych produkcjach, a w swoim dorobku ma już ponad 100 narracji. Jako magister psychologii współtworzy strategię komunikacji wewnętrznej, a także udziela wsparcia psychologicznego artystom projektu. Od roku 2015 jako Funkcjonariusz Kompanii Reprezentacyjnej Oddziału Prewencji Policji dba również o bezpieczeństwo i porządek publiczny na ulicach Warszawy. W ramach określonych obowiązków pełni również funkcję lektora kompanii reprezentacyjnej na uroczystościach państwowych.
person

Aleksandra Szmyd

Przedstawicielka młodego pokolenia śpiewaczek operowych. Uczestniczka prestiżowego Master Opera Program w słynnym wiedeńskim Musik und Kunst. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na kierunku wokalistyka. Swoją przygodę ze śpiewem klasycznym rozpoczęła pod skrzydłami prof. Ryszarda Karczykowskiego. Otrzymała wiele nagród jako pianistka i wokalistka m.in. Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Kiepura Fest w Sosnowcu w 2011 roku, III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym. Gulio Perottiego w Niemczech w 2013 r. W 2015r. otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wokalistyka oraz Nagrodę Kaszta Gutenberga w kategorii muzyka poważna. W tym samym roku uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Operowym – iSING w Chinach, pod patronatem Placido Domingo oraz w międzynarodowych warsztatach operowych isaOperaVienna. W Chinach występowała jako solistka z Shanghai Symphony Orchestra w Grand Hangzhou Theatre in China, Suzhou Culture Arts Center oraz Shanghai Symphony Hall, gdzie koncert transmitowany był przez międzynarodową telewizję medici.tv. W roku 2017 z ogromnym sukcesem zadebiutowała w roli tytułowej w operze Alcina G.F. Händel’a w wiedeńskim MuTH, (reż. Dmitry Bertman). Od września można ją zobaczyć i usłyszeć w roli Zuzanny w Weselu Figara W. A. Mozarta, realizowanym przy współpracy z Filharmonikami Wiedeńskim m.in. w Wiedniu, Graz i Salzburgu.
person

Rafał Tomkiewicz

Student Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu dr hab. Artura Stefanowicza. Od najmłodszych lat kształcił się w Prywatnej Szkole Muzycznej I i II st. Anny i Adama Münzbergerów, gdzie rozwijał swoją pasję gry na skrzypcach. Współpracował między innymi z Warszawską Operą Kameralną przy produkcji Opery „Siedem grzechów głównych” K.Weilla jako solista, Operą Krakowską przy produkcji Opery „Mefistofeles” A. Boito, Filharmonią Krakowską przy produkcji Opery „Il mondo della luna” F.J. Haydna. Jednym z ostatnich osiągnieć jest główna rola w operze „Il Giasone” F. Cavalliego wystawiana na deskach Teatru Collegium Nobilium w Warszawie.
person

Alan Bochnak

Aktor, wokalista. Pierwsze kroki na scenie stawiał w Prywatnej Szkole Muzycznej I st. PRO MUSICA w Krośnie Anny i Adama Munzbergerów. Będąc uczniem tej szkoły występował w wielu krajach Europy takich jak: Francja, Anglia, Włochy, Węgry, Finlandia. W latach 2008 - 2009 doskonalił swoje umiejętności w rzeszowskim Studio Aktorskim Grzegorza Pawłowskiego. Występował wspólnie ze Studiem Baletowym Leili Arifuliny w Rzeszowie oraz na zaproszenie zespołu „Trzecia Zmiana” w Wiedniu, dając początek solowym recitalom takim jak “Ona jest jak” i “O’Mylony”. Wraz z Teatrem Sztuk z Wrocławia zdobył dwie główne nagrody na „Skena Up” International Students Film And Theatre Festival w Kosowie wcielając się w główną rolę Józefa K. w spektaklu „Akt 1925”. Współpracując z Fundacją Jaśka Meli „Poza Horyzonty” był współtwórcą i wykonawcą dwóch widowisk muzycznych: „Musicalowa Podróż Poza Horyzonty” (Teatr Ludowy w Krakowie) oraz „Diversity Rock Opera” (Opera Krakowska). Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Był aktorem m.in. Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, obecnie związany z Teatrem im. A. Sewruka w Elblągu.
person

Ksenia Matsuk

Urodzona na Białorusi przedstawicielka młodej generacji wokalistów musicalowych. Choć nie brak jej wschodniego temperamentu to płynie w niej Polska krew. Studiowała śpiew klasyczny na wydziale wokalno-chóralnym Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej w Mińsku. Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale wokalno-aktorskim specjalność śpiew solowy. Ma duże doświadczenie artystyczne. Jest wielokrotną laureatką wielu konkursów wokalnych. Występowała jako solistka wraz z Narodową Orkiestrą Białoruską. Koncertowała między innymi w Polsce, Białorusi, Rosji, Ukrainie, Estonii, Litwie i Niemczech. Współpracowała m.in. z Operą Krakowską przy produkcji "Mefistofeles" A. Boito w reżyserii Tomasza Koniny, zespołem wokalnym Cracow Singers pod kierownictwem Karola Kusza przy projekcie Cracow Singers & Stanisław Soyka "Shakespeare a cappella" i wielu innych projektach muzycznych. Krakowskiej publiczności znana jest doskonale z musicalu "Legalna Blondynka" w reżyserii Janusza Józefowicza wystawianego w Teatrze Variete. Obecnie współpracuje również z Teatrem Muzycznym w Poznaniu w produkcji legendarnego musicalu "Nine" w reżyserii Jacka Mikołajczyka.
person

Ewelina Cieśla, Anna Niziankiewicz, Dominika Nitka, Jagoda Dyląg, Katarzyna Niżnik, Matylda Kubit, Patrycja Jakubik, Weronika Nitka, Zuzanna Bocheńska, Marcin Spychalski

Zespół tancerzy Beyond Musicals tworzą tancerki młodego pokolenia polskiego tańca współczesnego. Pierwsze taneczne kroki stawiały wiele lat temu w Zespole Tanecznym Kleks, prowadzonym przez Dagmarę Krzanowską-Szelc. Obecnie są tancerkami cenionego w całej Polsce Zespołu Tańca Współczesnego Strecz, oraz Zespołu Agitatus w Krakowie. Dzięki pracy ze świetnymi instruktorami i choreografami m.in. Sabiną Wójcik-Grygolec mają wiele sukcesów m. in. jako zespół Strecz: II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Tanecznym „Kontrakcja” Kraków 2015, I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Tanecznym „O Laur Rzecha” Rzeszów 2015, II miejsce na Ogólnopolskich Konfrontacjach Tańca Współczesnego „Kontrasty” Mielec 2015 dla zespołu, II miejsce na IV Ogólnopolskim Festiwalu Tańca "Taki Taniec" Oświęcim 2016, wyróżnienie Krakowska Otwarta Nowa Taneczna Akcja i ReAKCJA 2016 oraz Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Tanecznym "Gwiazda" Ruda Śląska 2016.

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. polityka prywatności

Ustawienia plików cookie na tej stronie są ustawione na „zezwalanie na pliki cookie”, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość przeglądania. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz „Akceptuj” poniżej, wyrażasz na to zgodę.

Zamknij