REWIA VARIETE

Reżyseria: Konrad Bikowski i Krzysztof Tyszko

Twórcy:

Pomysłodawcy: Krzysztof Tyszko, Konrad Bikowski.

Choreografia: Daria Czaja, Agnieszka Niewiadomska

Kostiumy: Konrad Bikowski, Beata Bartosik

Rewia to przede wszystkim taniec w zjawiskowych kostiumach rewiowych, doskonały śpiew i brawurowe akrobacje. Olga Szomańska jako Diwa wieczoru wraz z artystami Rising Stars Revue przeniosą swoją widownię w klimat variete i wodewilu. Elementy burleski i taniec rewiowy, a także liczne akrobacje dadzą niesamowity efekt. Bo czy można wyobrazić sobie coś bardziej spektakularnego, niż doskonałe wykonania utworów Madonny, Cher, Jenifer Lopez czy tych, dzięki którym Christina Aguilera podbiła serca widzów na całym świecie w filmie zatytułowanym Burlesque? Jeśli dodamy do tego piękne i niesłychanie zdolne tancerki w skąpych kostiumach, które w wymowny i pełen wdzięku sposób podkreślą nocny charakter Rewii widzimy, iż prawdziwa Rewia powróci do nas w wielkim stylu.

1U8A6842

 

Olga Szomańska – aktorka i wokalistka laureatka Super Jedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy, mająca na swoim koncie role w największych muzycznych przedsięwzięciach w kraju. Aktualnie wraz z Rising Stars Revue jest w trakcie realizacji projektu przygotowywanego specjalnie dla widzów Krakowskiego Teatru VARIETE.

Nad powstaniem tego niesamowitego show pracują: Krzysztof Tyszko – tancerz i choreograf, biorący udział w przedsięwzięciach muzyczno-tanecznych w całej Polsce, a także za granicą, który jednocześnie jest pomysłodawcą Rewii Nocnego VARIETE oraz Konrad Bikowski – właściciel Rising Stars Revue, projektant, choreograf, wykonawca wszystkich kostiumów oraz scenografii. Nad choreografią dla Rewii tworzoną wg. pomysłu i wskazówek Krzysztofa Tyszko pracuje tancerka rewiowa, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie i Akademii Sztuki Tańca w Łodzi Daria Czaja oraz Agnieszka Niewiadomska – tancerka, instruktorka, dwukrotna Mistrzyni Polski w stylach Show Dance oraz Cheerleaders; tworzyła oprawę taneczną do licznych koncertów, programów telewizyjnych, reklam i teledysków. Podczas krakowskiej Rewii nie zabraknie znakomitych kostiumów, nad których precyzją wykonania we współpracy z Konradem Bikowskim, pracuje kierownik Rising Stars Atelier, technik odzieży lekkiej Beata Bartosik. Warto zauważyć, iż wszystkie kostiumy dla Rewii są ręcznie wykonane z tkanin importowanych z Włoch, zdobione kamieniami Swarovskiego i prawdziwymi kryształowymi lustrami oraz piórami w całości importowanymi z Brazylii – kraju słynącego z hucznego karnawału, gdzie tancerki występujące podczas jego obchodów noszą na sobie najciekawsze i najbardziej zjawiskowe kostiumy z dominującym elementem jakim są właśnie pióra.

1U8A6861

 

Recenzje:

http://kulturawkrakowie.pl/2016/04/nocne-szalenstwo-variete-wynosi-rewie-na-krakowskie-salony/

 

Materiały wideo:

https://www.youtube.com/watch?v=0iVrOuYOLSw

https://www.youtube.com/watch?v=a_RAmCbSPmg

 

 

 

 

Kup bilet

<<wróć