VARIETE Film Show

Scenariusz i reżyseria: Janusz Szydłowski
Czas trwania: ok. 2 godz. 20 min.
PREMIERA 16 kwietnia 2016 r

VARIETE Film Show to wyjątkowe widowisko muzyczno-taneczne, w trakcie którego usłyszą Państwo najpiękniejsze melodie filmowe wszechczasów. Brawurowemu wykonaniu wokalnemu towarzyszy imponujący taniec i efekty multimedialne. Dzięki nowoczesnym wizualizacjom nad sceną VARIETE unoszą się mgliste obłoki, migocą gwiazdy, na deski opadają krople deszczu czy płatki róż… Piosenki takie jak: Singing In The Rain, All By Myself, Time Of My Life czy Golden Eye rozbrzmiewają w nowych, ciekawych aranżacjach, które wykonuje na żywo zespół muzyczny.

Lubimy te melodie, które znamy – VARIETE FILM SHOW to okazja do przypomnienia sobie największych filmowych szlagierów w nowych, ciekawych aranżacjach.

“Diamonds are the best girl’s friends” (z filmu “Mężczyźni wolą blondynki”), “Pretty woman” (z filmu o tym samym tytule), “Lady Marmalade” (z filmu “Moulin Rouge”), “Singin’ in the rain” (z “Deszczowej Piosenki”), “Time of my life” (“Dirty Dancing”), “Thriller”, “Nogi, nogi, nogi” (z filmu “Hallo Szpicbródka”), “Golden eye” (z filmu “Golden eye”) – to tylko część tytułów, które przywołamy w naszym Show.

VARIETE Film Show to muzyczna podróż w głąb wyobraźni, która przywołuje najpiękniejsze utwory filmowe.

W repertuarze Krakowskiego Teatru VARIETE od 16 kwietnia 2016 roku.

 

Recenzje:

http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/a/teatr-variete-zaprasza-na-przeboje-muzyki-filmowej-i-nocna-rewie-zdjecia,9841201/ 

http://krakow.pl/aktualnosci/199401,33,komunikat,variete_film_show___za_nami_udana_premiera_.html

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/krakowski-teatr-variete-dobija-do-broadwayu,199674.html

http://www.dziennikpolski24.pl/magazyny/a/rewia-variete-czyli-kobiety-taniec-i-spiew,9901927/#!

http://lovekrakow.pl/aktualnosci/bardzo-udany-film-show_14218.html

http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/kultura/a/i-prosze-panstwa-sukces,9909995/

 

Materiały wideo:

 

Kup bilet

<<wróć

person

JANUSZ SZYDŁOWSKI scenariusz i reżyseria

Aktor, reżyser, doktor sztuk teatralnych w zakresie dyscypliny artystycznej. Absolwent krakowskiej PWST. W czasie studiów był jednym z założycieli i aktorem Teatru STU. Współzałożyciel „Grupy Proscenium” przy Teatrze Rozmaitości w Krakowie.

Mieszkał we Włoszech, studiował język włoski, literaturę oraz dramat w Instituto Dante Alighieri w Bolonii, równocześnie pracując jako pedagog w Instituto Superiore di Studi Musicali „O. Vecchi – A. Tonelli” w Modenie i Carpi. Na zaproszenie emigracyjnego Teatru Nowego przeprowadził się do Londynu, gdzie założył Teatr Impresaryjny. Prowadził oraz reżyserował kabaret Od A Do Z, z którym zjeździł Wielka Brytanię, Stany Zjednoczone, Kanadę, Szwecję i Amerykę Łacińską.

Na Scenie Pod Ratuszem nowohuckiego Teatru Ludowego wyreżyserował w 1997 „Perły Kabaretu Mariana Hemara”, w których także wystąpił, a w 1998 „Wieczór kawalerski” Robina Hawdona, nominowanego do Krakowskich Złotych Masek jako najlepszy spektakl roku. Farsę tę reżyserował następnie w Katowicach, Sosnowcu i Tarnowie. Realizował również: „Stosunki na szczycie”, „Najstarszą profesję” i „Bez seksu, proszę”. Wraz z Janem Polewką napisał scenariusz i wyreżyserował „Andę” – pierwszy spektakl dyplomowy Wydziału Wokalno-Aktorskiego w krakowskiej PWST, spektakl ten ma formę muzyczno-kabaretowego wieczoru opartego na utworach Andy Kitschmann. Dla Teatru Bagatela oraz warszawskiego Teatru Komedia przygotował musicalową adaptację „Tajemniczego ogrodu” (1999), również wyróżnianą. Na scenie Opery Krakowskiej wyreżyserował światową prapremierę musicalu Stevena Markwicka „Mały Lord” (2011), a dla Teatru STU współprzetłumaczył i wyreżyserował komedię taneczną „To tylko miłość”.
W 2005 w ramach programu „Niepełnosprawny artysta”, wyreżyserował adaptację andersenowskich „Dzikich łabędzi” z udziałem niewidomych i słabowidzących aktorów – amatorów.

Z licznych nagród artystycznych i wyróżnień teatralnych wymienić należy: Złoty Ekran za rolę Janoty w spektaklu Teatru TV „Gody życia” w reż. M. Prusa (1970), Złotą Maskę za reżyserię „Tajemniczego ogrodu” w Teatrze Bagatela (2001), Honorowe Wyróżnienie „Złoty Liść Retro” za reżyserię „Pereł Kabaretu Mariana Hemara” w Teatrze Rampa (2008), a przede wszystkim odznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Gloria Artis” (2009) oraz medal Prezydenta Miasta Krakowa „Honoris Gratia” (2011).
person

ŁUKASZ SZCZEPANIK asystent reżysera

Aktor i wokalista. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. L. Solskiego w Krakowie na Wydziale Aktorskim o specjalności wokalno-aktorskiej, Filologię Polską o specjalizacji: Media i Komunikacja Społeczna (Uniwersytet Wrocławski), Opolskie Studio Piosenki oraz Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Sycowie (gitara). Jako aktor debiutował na drugim roku studiów główną rolą w musicalu „Hair” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka (Gliwicki Teatr Muzyczny 2010). Następnie współpracował z Teatrem Łaźnia Nowa („Klub miłośników filmu misja”, reż. Bartosz Szydłowski), Teatrem Współczesnym w Krakowie („Like Kochanowski”, reż. Andrzej Majczak) oraz Krakowskim Teatrem Variete („Legalna Blondynka”, reż. Janusz Józefowicz). Brał udział w produkcjach filmowych („Wałęsa. Człowiek z nadziei”, reż. Andrzej Wajda), serialowych („Pierwsza Miłość”, „Barwy Szczęścia”, „Ojciec Mateusz”) oraz reklamowych. Jako członek OPOLE GOSPEL CHOIR śpiewał w chórkach podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu dla Maryli Rodowicz, Natalii Kukulskiej, Marysi Sadowskiej, Mietka Szcześniaka, Ewy Bem, Grzegorza Turnaua i Ryszarda Rynkowskiego. Wraz z OGC jest Laureatem Nagrody Dziennikarzy 43. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej oraz finalistą European Gospel Award (Berlin 2005). W 2013 roku wystąpił w 6. Edycji programu MUST BE THE MUSIC i dotarł do półfinału. W 2015 roku był uczestnikiem 5. Edycji THE VOICE OF POLAND w grupie Tomsona&Barona, a następnie Justyny Steczkowskiej. Od 2012 roku jest frontmenem funkowego zespołu KraFcy, z którym koncertuje, śpiewając autorskie piosenki. Na początku 2015 roku ukazał się ich maxi singiel zatytułowany PSYCHO. W 2010 roku był twarzą marki AMERICANOS, a od 2014 roku jest ambasadorem garniturowej marki DIAK.
person

JACEK MEŁNICKI opracowanie wokalne

Wokalista, kompozytor muzyki teatralnej, aranżer, trener wokalny. Założyciel i lider grupy wokalnej Studio Singers. Od 1991 roku szef Opolskiego Studia Piosenki. Jego wychowankowie byli zwycięzcami jedenastu programów TVP;Szansa na Sukces;, są także uczestnikami i laureatami wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali piosenki oraz programów telewizyjnych:Droga do gwiazd, X-Factor, Must Be The Music, The Voice of Poland.

W roku 2001 założył zespół;Opole Gospel Choir, którego jest aranżerem i dyrygentem. Pełnił również funkcję kierownika artystycznego odbywających się co roku Ogólnopolskich Warsztatów Wokalnych. Laureat Nagrody Dziennikarzy podczas 43 KFPP Opole 2006 oraz Srebrnego Lauru Umiejętności w dziedzinie kultury (2010).
person

RAFAŁ SZATAN przygotowanie wokalne

Wokalista, muzyk i aktor musicalowy. Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę muzyczną drugiego stopnia w Legnicy, spec. Fortepian. Absolwent Akademii muzycznej w Katowicach na wydziale Jazz i muzyka rozrywkowa, o specjalizacji: wokalistyka jazzowa. Występował w wielu musicalach, m.in.: „High School Musical”, „Hair”, „Przebudzenie wiosny”. W latach 2013-2014 śpiewał na koncercie „Świąteczny Cud” w teatrze muzycznym „Roma”. Od września 2009 roku wokalista programu „Jaka to melodia?”. Na co dzień występuje z wieloma muzykami, orkiestrami i zespołami. Współpracował z takimi wokalistami jak Ruth Lynch, Ewa Bem, Mieczysław Szcześniak czy Grażyna Łobaszewska.
person

SEBASTIAN BERNATOWICZ opracowanie muzyczne

Pianista i kompozytor, aranżer. Absolwent Krakowskiej Akademii Muzycznej (klasa fortepianu). Lider "Jazz Trio", "Seb Bernatowicz Trio", "Eastcom". Autor pięciu autorskich płyt. Jego ostatni solowy album nosi nazwę "Tańce Wschodnie". Producent płyty "Odjazd" Renaty Przemyk oraz "Pudelsów". Autor muzyki do spektakli: "Mały Lord" (Opera Krakowska), "Legalna Blondynka" (Krakowski Teatr VARIETE), "To własnie miłość" (Teatr STU) i wielu, wielu innych...
person

VIOLETTA SUSKA choreografia

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Baletowej w Warszawie oraz Leningradzkiego Konserwatorium Muzycznego na Wydziale Reżyserii Baletu. Swoje umiejętności latami rozwijała w najlepszych zespołach tanecznych m.in. Paryżu, Nowym Jorku, czy Zurychu. Pracowała jako kierownik baletu w teatrach: Opera i Operetka w Szczecinie i Krakowie, Teatrze Muzycznym w Gdyni, Operetce Wrocławskiej, Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie. Pełniła także funkcję pedagoga w Studium im. Baduszkowej i PWSFTviT w Łodzi. Od 2009 roku jest konsultantem choreograficznym w serialu M jak Miłość, a w 2010 roku objęła funkcję kierownika baletu Teatru Muzycznego w Lublinie.
person

KRZYSZTOF TYSZKO asystent choreografa

Przez kilka lat pracował z wieloma krakowskimi szkołami tańca jako instruktor tańca nowoczesnego, a prowadzone przez niego grupy zdobywały czołowe miejsca w konkursach tanecznych. Współpracował z uważaną za najlepszą akrobatyczno-taneczną formację w Europie - grupą Ocelot - z którą występował podczas europejskiego tournée po Hiszpanii i Belgii. Tworzył choreografię i występował w spektaklach tanecznych na scenach wielu miast w Polsce, jak i za granicą. Brał udział w wielu teledyskach, reklamach, pokazach mody i telewizyjnych przedsięwzięciach. Szkolił się w mistrzowskiej formacji pod okiem Agustina Egurroli. Manager i choreograf estradowej Grupy Tanecznej V.I.P. Obecnie można go zobaczyć w „Mistrzu i Małgorzacie” (reż. Wojciech Kościelniak) w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu oraz w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w spektaklu muzycznym „Bracia Dalcz i S-ka” (reż. Wojciech Kościelniak).
person

TADEUSZ TRYLSKI reżyseria światła

person

IGA WĘGLIŃSKA kostiumy

Absolwentka Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz stypendystka i absolwentka krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Jej prace charakteryzuje podejście do ubioru jako rodzaju rzeźby, kutej nośnikiem jest ludzkie ciało. Uważa ubiór za rekwizyt teatru w spektaklu, w którym wszyscy bierzemy udział. Wierzy w modę inteligentną, będącą sztuką, która daje użytkownikowi poczucie wyjątkowości. Podczas projektowania towarzyszy jej zasada, iż najważniejsza jest forma i wrażenie jakie odczuwamy gdy ją ubieramy. Jej projekty obuwia prezentowane były w muzeach i na licznych wystawach w Europie, Azji i USA.
person

OLGA SZOMAŃSKA gościnnie (15-17.04; 27-28.05 10-12.06 1-3.07)

Aktorka i wokalistka, laureatka m.in. Superjedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot. Ma na swoim koncie liczne role w spektaklach dramatycznych i musicalach. W 2011 r. wydała swoją pierwszą solową płytę pt. Nówka. Jako pierwsza polska wokalistka wystąpiła w polsko-włoskiej wersji utworu Vivere w duecie z Andrea Bocellim. Obecnie występuje w musicalu Legalna Blondynka w Krakowskim Teatrze Variete, widowisku muzycznym Krzyżacy rock-opera w roli Danuśki Jurandówny, a także w spektaklu Oku-la-la-ry z piosenkami do słów Juliana Tuwima.
person

MAGDA SZCZEPANEK

Aktorka i dziennikarka. Z muzyką związana od zawsze. Laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali. Zwyciężczyni Szansy na sukces z piosenkami Katarzyny Gartner. Następnie przez kilka sezonów wokalistka w zespole kompozytorki (Katarzyny Gartner), z którą zagrała cykl koncertów pt. Testament Agnieszki Osieckiej , a także wydała płytę do książki z bajkami Gdy noc zamienia się z dniem. Od 2015 roku związana z Teatrem Plejada oraz Krakowskim Teatrem Variete, gdzie odgrywa rolę Vivienne Kensington w musicalu Legalna Blondynka.
person

KAMILA KROPKOWSKA

Absolwentka Studium Wokalno - Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Na deskach największego Teatru Muzycznego w Polsce występowała m.in. w musicalu Chłopi w reż. W. Kościelniaka. Finalistka programu Szansa Na Sukces w 2009 r oraz uczestniczka I edycji Bitwy na Głosy w drużynie Macieja Miecznikowskiego. Aktualnie można ją zobaczyć w roli Babajki w spektaklu Statek Szaleńców w reż. N. Kolady w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku oraz w roli Trenerki Fitness Brooke Whindam w musicalu Legalna Blondynka w reż. J. Józefowicza w Krakowskim Teatrze Variete.
person

MAŁGORZATA CHRUŚCIEL

Rodowita rzeszowianka, studentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów wokalnych, m.in. Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy SERCA BICIE, Konkursu Interpretacji Utworów Wojciecha Młynarskiego, Festiwalu im. Kaliny Jędrusik. Współpracowała z Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej pod batutą Kazimierza Górnego oraz Bernarda Chmielarza. Podczas benefisu Krystyny Prónko w ICE Kraków występowała u jej boku. W Krakowskim Teatrze Variete współtworzy obsadę musicalu Legalna Blondynka.
person

JUSTYNA WOŹNIAK

Absolwentka wrocławskiej PWST, laureatka nagrody Tukan Publiczności na Przeglądzie Piosenki Autorskiej we Wrocławiu. Współpracuje z Teatrem Syrena w Warszawie, Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu oraz Krakowskim Teatrem VARIETE, gdzie współtworzy obsadę musicalu Legalna Blondynka. Na swoim koncie ma także m.in. występ u boku Krystyny Prońko, a szeroka publiczność polubiła ją za rolę sekretarki Woydatta w popularnym serialu Galeria.
person

KATARZYNA PTASIŃSKA

Studiowała aktorstwo na PWSFTViT im. Leona Schillera w Łodzi. Ukończyła Historię na Uniwersytecie Warszawskim, obecnie kontynuuje naukę w Instytucie Kultury Polskiej UW na specjalizacji teatr w kulturze. Jej debiutem scenicznym była rola Kessi w spektaklu My, dzieci z dworca ZOO w Teatrze Kamienica w Warszawie. Szerszej publiczności znana jest jako Ala Kozłowska z serialu M jak miłość. Do filmów z jej udziałem należą m.in.: Nina 25, Pył, Jeszcze raz, Ewangelia, Lalka, Na wieży Babel, Święto zmarłych. Współpracę z Krakowskim Teatrem VARIETE rozpoczęła Legalną Blondynką, która była jej debiutem musicalowym.
person

JANUSZ SZYDŁOWSKI

Aktor filmowy i teatralny, reżyser. Dyrektor Naczelny i Artystyczny Krakowskiego Teatru Variete. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. L. Solskiego w Krakowie, gdzie później przez lata był wykładowcą. Na Scenie Pod Ratuszem nowohuckiego Teatru Ludowego wyreżyserował w 1997 Perły Kabaretu Mariana Hemara, w których także wystąpił, a w 1998 Wieczór kawalerski Robina Hawdona, nominowanego do Krakowskich Złotych Masek jako najlepszy spektakl roku. Realizował również: Stosunki na szczycie, Najstarszą profesję i Bez seksu, proszę. Dla Teatru Bagatela oraz warszawskiego Teatru Komedia przygotował musicalową adaptację Tajemniczego ogrodu (1999), również wyróżnianą. Na scenie Opery Krakowskiej wyreżyserował światową prapremierę musicalu Stevena Markwicka Mały Lord (2011), a dla Teatru STU współprzetłumaczył i wyreżyserował komedię taneczną To tylko miłość. W 2005 w ramach programu Niepełnosprawny artysta, wyreżyserował adaptację andersenowskich Dzikich łabędzi z udziałem niewidomych i słabowidzących aktorów – amatorów.
person

ŁUKASZ SZCZEPANIK

Aktor i wokalista. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu Wrocławskiego (filologia polska; specjalność: media i komunikacja społeczna). Jego debiut aktorski to główna rola w musicalu Hair (Gliwicki Teatr Muzyczny, reż. Wojciech Kościelniak). Następnie współpracował m.in. z Teatrem Łaźnia Nowa, Teatrem Współczesnym w Krakowie. W Legalnej Blondynce odtwórca roli Nikosa Architakosa i Padamadana.
person

KAROL JASIŃSKI

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Publiczność telewizyjna mogła go oglądać w I edycji programu Bitwa na głosy w drużynie Macieja Miecznikowskiego. Zagrał w spektaklach: Edith Piaf w Teatrze Miejskim w Gdyni, To tylko miłość w Teatrze STU w Krakowie, Machiavelli w Teatrze Muzycznym w Lublinie. W Krakowskim Teatrze Variete występuje w musicalu Legalna Blondynka w roli Kyle’a, a także w Przerażonym na śmierć, gdzie wciela się w postać Willa Nicolsa.
person

PIOTR BRODZIŃSKI

Wokalista, kompozytor, tekściarz. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach W latach 1999-2006 wokalista założonego przez Roberta Madziarza zespołu Time Square. W roku 2004 został finalistą III edycji programu telewizyjnego Idol. Współpracował między innymi z takimi formacjami jak eM Band, Crazyband, Tomqu, Gang Olsena, Basilica Cantans. Obecnie współpracuje z kompozytorem i producentem Adamem Rybakiem. Od 2007 roku jest artystą Teatru Rozrywki w Chorzowie, gdzie występuje we wszystkich jego spektaklach. Możliwość pracy z wieloma wybitnymi reżyserami, choreografami i kompozytorami sprawiła że rodzima scena stała się dla niego polem do eksperymentów zarówno wokalnych jak i aktorskich. Występ w Variete Film Show to jego debiut na deskach Teatru Variete.
person

RAFAŁ SZATAN

Wokalista, muzyk, aktor musicalowy. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej o specjalizacji: wokalistyka jazzowa. Z musicalem związany od 19 roku życia. Występował m.in z Gliwickim Teatrem Muzycznym, Teatrem Rozrywki w Chorzowie oraz Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie. W musicalu Legalna Blondynka wciela się naprzemiennie w rolę Warnera i Emmeta. Na co dzień współpracuje z wieloma muzykami, orkiestrami I bandami w Polsce. Miał możliwość występowania z takimi wokalistami i muzykami jak: Grażyna Łobaszewska, Lora Szafran, Mieczysław Szcześniak, Beata Bednarz, Ewa Bem, Anna Serafińska, Tomek Szymuś, Grzegorz Urban, Ruth Lynch, Junior Robinson, Wayn Ellington. Wraz z zespołem RH Plus wydał album pt. Po prostu 3.
person

NICK SINCKLER

Wokalista urodzony w Nowym Jorku. Współpracował ze znakomitymi amerykańskimi artystami reprezentującymi gatunek soul/r’n'b. Wśród nich znalazły się takie nazwiska jak Adam Joseph, Paradise, czy Billy Porter. Jest artystą poszukującym swojego miejsca na ziemi, po kilkuletniej podróży po Europie, w 2007 roku zamieszkał w Polsce. Rodzimej publiczności dał się poznać uczestnicząc w programie „Fabryka Gwiazd”, gdzie dotarł do finału i zyskał rzeszę fanów. Współpracuje także z polskimi gwiazdami muzyki takimi jak: Natalia Kukulska, Kayah, DJ Inox, Wet Fingers.
person

ANITA SZYDŁOWSKA

Studentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, dyplomowany fotograf, psycholog sportu, prywatnie fanka starych filmów muzycznych i astronomii. Tańcem zajmuje się od 7 roku życia. Zaczynała od tańca towarzyskiego, po czym podczas siedmioletniej przerwy zaczęła intensywnie szkolić się z zakresu innych technik tanecznych pod okiem najlepszych nauczycieli z polski i zagranicy. Na swoim koncie ma tez przygodę z modelingiem i tytuł Miss Małopolski. Dwa lata temu wróciła do sportowego tańca towarzyskiego osiągając ze swoim partnerem - Janem Boreckim liczne sukcesy m.in. mistrzostwo Małopolski, vice mistrzostwo Polski w 10 tańcach, mistrzostwo Polski w show, oraz 8 miejsce na mistrzostwach Świata w Moskwie.
person

AGNIESZKA WOŹNIAK

Tancerka, dyplomowana instruktorka tańca jazzowego. Na co dzień tańczy i prowadzi zajęcia w Jazz Dance Center w Krakowie oraz w Szkole tańca „ISKRA”. Współpracuje z agencjami tanecznymi V.I.P i JDC Agency, biorąc udział w różnych eventach i pokazach tanecznych. Tańczy od 15 lat, ma na swoim koncie wiele występów na deskach Tarnobrzeskiego Domu Kultury (m.in spektakl taneczno-muzyczny pt. Krzyk), udział w musicalu 9 i ½ Krakowskiego Teatru Remedium, a także główną rolę w spektaklu tanecznym pt. Nieboskłon w Nowohuckim Centrum Kultury. Obecnie tancerka Krakowskiego Teatru Variete (Legalna Blondynka).
person

ANNA PACOCHA

Tancerka, dyplomowana instruktorka tańca jazzowego, choreograf, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia. Naukę tańca rozpoczęła w rodzinnym mieście Puławy. W latach 2000-2003 była tancerką w szkole Agustina Egurroli. Wstępowała w programach rozrywkowych jako tancerz i choreograf. Od 2007 roku współpracuje z HAKIEL AKADEMIA TAŃCA jako tancerz, instruktor tańca, choreograf. W 2008 roku nawiązała współprace z Teatrem Tańca Sway pod kierunkiem Anny Wielogórskiej, gdzie brała udział w licznych produkcjach tanecznych, m.in. jako solistka spektakli: Siostry, Human oraz Halfway w Teatrze Żydowskim w Warszawie. W 2010 roku obroniła z oceną celującą tytuł Instruktora Tańca o specjalizacji jazzowej pod patronatem Ministerstwa Kultury i Sztuki w Warszawie. W VARIETE współtworzy obsadę musicalu Legalna Blondynka.
person

JAN BORECKI

Tancerz, absolwent Wyższej Szkoły Trenerów Sportu na kierunku taniec sportowy. Ma osiemnastoletnie doświadczenie w tańcu towarzyskim. Posiada klasę S zarówno w stylu standardowym jak i latynoamerykańskim. Jego największe osiągnięcia (m.in.Mistrzostwo Polski w Show w Tańcach Standardowych) dzieli razem ze swoją partnerką Anita Szydłowską. Aktualnie są oni 8 parą Świata w kategorii 10 tańców. Janek chce wciąż rozwijać swoją karierę, nie tylko w kierunku tańca sportowego. Jednym z marzeń jest szukanie tańca, choreografii w różnych zakątkach świata, poznawanie ludzi, którzy tak jak on poświęcają tej dyscyplinie całe swoje życie.
person

MATEUSZ MUNIAK

Instruktor tańca towarzyskiego. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu w klasie skrzypiec. Przygodę z tańcem rozpoczął jako sześciolatek. Zaczynał od tańca klasycznego i ludowego. Występował na scenach w Polsce i Europie. Z czasem jego pasją stał się taniec towarzyski w którym m. in. wytańczył Puchar im. prof. Mariana Wieczystego. Ćwierćfinalista Mistrzostw Polski w klasach w Tańcu Towarzyskim oraz Akademickich Mistrzostw Polski w Tańcu Towarzyskim. Na scenie Teatru Variete spełnia swoje marzenia.
person

KRZYSZTOF TYSZKO

Od wielu lat występuje na scenie. Brał udział w wielu teledyskach, reklamach, pokazach i telewizyjnych przedsięwzięciach z największymi gwiazdami polskiej estrady. Współpracował z uważaną za najlepszą akrobatyczno-taneczną formację w Europie - grupą Ocelot - z którą występował podczas europejskiego tournée po Hiszpanii i Belgii. Obecnie można go zobaczyć w Mistrzu i Małgorzacie (reż. Wojciech Kościelniak) w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, w spektaklu muzycznym Bracia Dalcz i S-ka (Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie) oraz w musicalu Legalna Blondynka, gdzie pełni również funkcję asystenta reżysera ds. choreografii. Jest pomysłodawcą Rewii Nocnego Variete.

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. polityka prywatności

Ustawienia plików cookie na tej stronie są ustawione na „zezwalanie na pliki cookie”, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość przeglądania. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz „Akceptuj” poniżej, wyrażasz na to zgodę.

Zamknij