Wieczór Komedii Improwizowanej

4 kwiecień 2019 r.

Wieczór Komedii Improwizowanej to spektakl autorstwa Grupy AD HOC, który składa się z kilkunastu skeczy tworzonych na oczach widzów. Tutaj nie ma wcześniej ustalonego scenariusza. To widzowie decydują o najważniejszych kwestiach. Publiczność wybiera postacie w jakie mają wcielić się aktorzy, miejsca w jakich ma się odbyć akcja, problemy z jakimi zmierzą się bohaterowie historii. Dzięki temu każdy występ jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

W Krakowskim Teatrze Variete Wieczory Komedii Improwizowanej nabiorą nowego wymiaru! Do każdego spektaklu zaproszeni zostaną goście specjalni. Na scenie zobaczymy aktorów współpracujących z Teatrem Variete oraz improwizujących kabareciarzy kojarzonych z produkcji telewizyjnych (m. in. ze „Spadkobierców”).

O oprawę muzyczną zadba zespół Impro Band – pod kierownictwem muzycznym Karola Bulskiego.

Grupa AD HOC powstała w październiku 2008 roku jako jedna z pierwszych w Polsce grup
zajmujących się improwizacją teatralno-komediową. Grupa ma w swoim repertuarze zarówno krótkie, jaki długie formy impro (pełnowymiarowe spektakle) – wszystkie tworzone są na scenie na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię improwizatorów. Członkowie grupy swoją wiedzę i doświadczenie zdobywali na warsztatach z instruktorami z m.in.: Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Austrii, Czech, Szwajcarii i Hiszpanii. AD HOC to kilkaset godzin występów i przeprowadzonych w całej Polsce warsztatów improwizacji. Grupa często gości na festiwalach teatralnych, kabaretowych i improwizacyjnych. Doświadczenie telewizyjne grupy poparte jest współpracą z TVP, Polsatem i Comedy Central. Pomysłodawcy i organizatorzy największego w Polsce festiwalu improwizacji komediowej “ImproFest”

 

Kup bilet

<<wróć

person

Aneta Stokes

Skończyła polonistykę, potem uczyła w szkole, występowała w objazdowym teatrze dla dzieci (ze szczególnym sentymentem wspomina rolę sygnalizatora) , w końcu się ustatkowała i przycumowała w korporacji.

Pisuje spektakle dla dzieci, skecze i teksty piosenek. Lubi pisać.

Żona i matka. Dużo czasu spędza na placach zabaw.

W AD HOCu prawie od początku – dołączyła po pierwszym występie, który oglądała na widowni, myśląc sobie „No, sama nie wiem…” W improwizacji najbardziej fascynuje ją proces układania cegiełek budujących historię i niespodzianki, które czają się na jej kolejnych piętrach.
person

Michał Próchniewicz

Dawniej związany z teatrem KTO w Krakowie oraz kabaretem PUK. Na scenie działa od 2002 roku. Prowadzi zajęcia w Szkole Improwizacji AD HOC, podczas których przedstawia zagadnienia z zakresu improwizacji w szerszym kontekście - teatralnym, praktycznym i psychologicznym. Zawodowo zajmuje się również projektowaniem graficznym, promocją oraz produkcją międzynarodowych festiwali i wydarzeń kulturalnych.
person

Alan Pakosz

Ukończył UEK w Krakowie. Ale towaroznawcą nie został. Jeszcze w trakcie studiów rzucił się w wir teatru, kabaretu, potem wciągnęło go też „impro”. Gra w kabarecie, prowadzi imprezy jako konferansjer, szkoli aktorów i amatorów, jak robić impro.

Członek międzynarodowej organizacji Ohana, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Scenicznej ImproFest.

Kocha góry i morze. Ma dwa koty, w tym jednego ze sztuczną nogą.

W AD HOCu od samego początku, a nawet trochę wcześniej, gdy AD HOC nie nazywał się jeszcze AD HOC. W improwizacji kocha najbardziej te magiczne momenty, w których widownia, a czasem nawet sami improwizatorzy, nie mogą uwierzyć w to, że wszystko na scenie zostało wymyślone właśnie ad hoc.
person

Michał Jeffrey Ociepa

Absolwent dziennikarstwa i zarządzania kulturą, który po studiach trafił na open space. Wytrzymał rok. Uciekł, by występować i nauczać improwizacji.

W wolnej chwili zanurza się w świat komiksów Marvela. Lubi mało ambitne kino z dużym budżetem.

Mąż i kur domowy, który w niedzielę musi zjeść rosół.

Na scenie nieprzerwanie od 13 roku życia. Do impro trafił z kabaretu, do którego trafił z teatru. W AD HOCu prawie od początku. Dostał zaproszenie na próby, ale pół roku wahał się, czy to dla niego. Czas pokazał, że to dla niego. Lubi improwizację za spontaniczność i możliwość ciągłego tworzenia czegoś nowego.
person

Janek Malinowski

Posiada wieloletnie doświadczenie jako przedstawiciel handlowy. Uwielbia kontakt z ludźmi. Fascynują go zachowania międzyludzkie. Od najmłodszych lat uwielbia szeroko rozumianą komedię. W wieku 16 lat stawiał swoje pierwsze kroki jako komik.

Prywatnie fan zagadek logicznych i escape roomów.

W grupie AD HOC prawie od początku. W improwizacji najbardziej fascynuje go niewiadoma - każde spotkanie, każdy spektakl to nowa przygoda, w którą się wyrusza!
person

Karol Bulski Kierownik muzyczny; pianino

Uczęszczał do Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (klasa wokalna). Pianista, kompozytor, aranżer. Czynnie związany ze sceną, laureat i zdobywca nagród Grand Prix na polskich festiwalach muzycznych.

Jako trener prowadzi zajęcia związane z emisją głosu i interpretacją utworów, z wykorzystaniem technik aktorskich.

Oprócz zawodu muzyka uprawia także zawód naukowca – aerobiologa.

W grupie AD HOC od samego początku. Improwizowaną ilustrację muzyczną spektakli traktuje jako wyzwanie, a to, co najbardziej go w niej fascynuje, to transcendentna współpraca pomiędzy aktorami a muzykami na scenie.
person

Filip Nowak gitara

person

Tomasz Kamiński perkusja

person

Jan Koźliński gitara