Zagadkowe Morderstwo

1U8A6795

Zagadkowe Morderstwo. Gość specjalny: Łukasz Orbitowski

Grupa AD HOC i Teatr Variete zapraszają na improwizowany spektakl komediowo-kryminalny.

Małe miasteczko, zwykli mieszkańcy i niespodziewana zbrodnia, która wstrząśnie wszystkimi! Kto zabił? Dlaczego? Jak? Tego wszystkiego aktorzy i widownia dowiedzą się podczas improwizowanego spektaklu! Grupa AD HOC wprowadza do świata zagadek, poszlak i intryg!

„Zagadkowe Morderstwo” to improwizowany format bardzo popularny w Wielkiej Brytanii. Cała treść spektaklu powstaje na scenie, na oczach widzów. Wszystkie dialogi, wątki i intrygi aktorzy tworzą podczas spektaklu. Dzięki temu każdy występ jest wyjątkowy i niepowtarzalny – o najważniejszych elementach fabuły zadecyduje… publiczność!

W Krakowskim Teatrze Variete „Zagadkowe Morderstwa” nabiorą nowego wymiaru! Do każdego spektaklu zaproszeni zostaną goście specjalni.  W spektaklu występuje GRUPA AD HOC w składzie: Jan Malinowski, Alan Pakosz, Michał Próchniewicz, Michał Ociepa i Aneta Stokes. Obok nich na scenie zobaczymy także polskich autorów książek kryminalnych. Tym razem Gościem specjalnym będzie Łukasz Orbitowski – polski pisarz powieści grozy i fantastyki.  Oprawę muzyczną spektaklu zapewni Karol Bulski.

 

Grupa AD HOC powstała w październiku 2008 roku jako jedna z pierwszych w Polsce grup zajmujących się improwizacją teatralno-komediową. Grupa ma w swoim repertuarze zarówno krótkie, jak i długie formy impro (pełnowymiarowe spektakle) – wszystkie tworzone na scenie na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię improwizatorów. Członkowie grupy swoją wiedzę i doświadczenie zdobywali na warsztatach z instruktorami m.in. z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Austrii, Czech, Szwajcarii i Hiszpanii. AD HOC to kilkaset godzin występów i przeprowadzonych w całej Polsce warsztatów improwizacji. Grupa często gości na festiwalach teatralnych, kabaretowych i improwizacyjnych. Doświadczenie telewizyjne grupy poparte jest współpracą z TVP, Polsatem i Comedy Central. Pomysłodawcy i organizatorzy największego w Polsce festiwalu improwizacji komediowej “ImproFest”.

Więcej o twórcach: Wieczór Komedii Improwizowanej

 

 

 

 

<< wróć